Reklama

Operator francuskiej telewizji, który latał dronem nad kopalnią i elektrownią, usłyszał zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Operator francuskiej telewizji, który latał dronem nad kopalnią i elektrownią, usłyszał zarzuty  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi z Francji , który kierował dronem nad bełchatowską kopalnią bez zgody administratora obiektu. Ekipę filmowców z francuskiej telewizji publicznej zatrzymała wczoraj ochrona obiektu. Na miejsce wezwano policję.

Zarzut przestępstwa z Ustawy Prawo Lotnicze usłyszał obywatel Francji, który kierował dronem w strefie ochronnej Kopalni Bełchatów – poinformowała policja. Dyżurny bełchatowskiej komendy we wtorkowe popołudnie (ok. godz. 14) otrzymał zgłoszenie, że nad obiektem Elektrowni Bełchatów zauważono drona, który filmuje okolicę.

- Latanie na terenie obiektów strategicznych jest zabronione dlatego pracownicy ochrony natychmiast zareagowali. W takiej sytuacji oraz wobec podejrzenia, że osoby mogą nielegalnie nagrywać okolice bełchatowskiej elektrowni, na miejsce niezwłocznie zostały skierowane policyjne patrole – informuje Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Policjanci szybko namierzyli ekipie filmowców oraz właściciela sprzętu. Był nim 35 -letni obywatel Francji, któremu towarzyszyli dwaj mężczyźni.

- Dronem sterował Francuz, który chciał nagrać okolicę nad Kopalnią Bełchatów. Funkcjonariusze wylegitymowali pilota, okazało się, że nie posiada on upoważnienia do przebywania na terenie Kopalni oraz do rejestrowania za pomocą drona obszaru KWB Bełchatów. Mężczyzna tłumaczył, że pracuje dla francuskiej telewizji publicznej i chciał krótko nagrać elektrownię węglową w Bełchatowie. Tłumaczył, iż nie miał wiedzy, że w tym miejscu nie może dokonywać lotów oraz nagrania – informuje bełchatowska policja.

Zgodnie z art. 212 ust.1 pkt a Ustawy Prawo Lotnicze za wykonanie lotu przy użyciu statku powietrznego i naruszenie zasad dotyczących ruchu lotniczego obowiązujących w obszarze, w którym lot się odbywa, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE