Reklama

Open Stage MCK Koncert vol.5

Opublikowano:
Autor:

Open Stage MCK  Koncert vol.5 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pierwszy powakacyjny koncert w ramach cyklu OPEN STAGE, który odbędzie się 3 listopada w sali koncertowej MCK. Na scenie wystąpią: 19 Wiosen, Procesor Plus oraz Zespół Projekt Przemysłowa.

Start: godzina 18:30.

Po raz kolejny, MCK udostępni scenę ciekawym artystom, którzy pragną zaprezentować swoją twórczość nowej publiczności. Podczas październikowego koncertu, na scenie usłyszymy mieszankę stylów muzycznych, wśród których na pierwszy plan wysunie się punk, rock i alternatywa. Wszystko za sprawą łódzkich 19 Wiosen, którzy będą headlinerem pierwszego powakacyjnego gigu z cyklu Open Stage.

Obok mocnego, gitarowego grania, ze sceny zabrzmią również elektroniczne rytmy, generowane przez grupę Procesor Plus a także cold wave i rock progresywny w wykonaniu bełchatowskiego bandu Projekt Przemysłowa.

Wstęp wolny.

O zespołach:

19 Wiosen – zespół powstał w Łodzi, w 1993 roku. Od początku zespół tworzą Grzegorz „Fagot” Fajngold oraz Marcin Pryt. Tę enigmatyczną miksturę różnych generacji i tożsamości, dopełnia perkusista Wojciech Czyszczoń.
Twórczość 19 Wiosen trudno jednoznacznie określić. Oprócz wyczuwalnej inspiracji kończącym dziś już ponad czterdzieści lat punkiem, na którego wpływ powołują się członkowie zespołu, można dostrzec w wielowarstwowym przekazie 19 Wiosen taktykę zacierania śladów i mnożenia znaków zapytania. Sami członkowie lubią nazywać swoją twórczość „aeropunkiem”.

Procesor Plus – producent muzyczny i założyciel wytwórni Automatic Bitch Records, która promuje polskie electro. Jako Procesor Plus zaistniał w 1999. Współpracował z wieloma wykonawcami, robiąc piosenki dla kilku wokalistek i remixy różnych wykonawców, także tworząc swoje inne projekty. Od 2002 współpracuje z Kapitanem Nemo. Muzyka PP to mocne bity z wygenerowanymi elektronicznie dźwiękami do tego syntezator o brzmieniu przypominającym piłę, w paru numerach dołącza do tego przesterowana gitara basowa do tego dochodzi krzykliwy wokal lub zwokoderowany.

Zespół Projekt Przemysłowa – porusza się w estetyce wynikającej z zestawienia kilku pozornie nie przystających do siebie nurtów takich jak rock progresywny/cold, wave/space rock czy tez wczesny garage punk. Grupa tworzy w obecnym składzie pod roboczą nazwa od grudnia 2016 r. Skład tworzą muzycy znani z nieistniejących jak i ciągle mających się dobrze bełchatowskich kapel.

OPEN STAGE
To cykliczne wydarzenie organizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, skierowane do młodych wykonawców i zespołów. Impreza odbywa się raz w miesiącu, w okresie październik – czerwiec. Ideą wydarzenia jest możliwość zaprezentowania własnej twórczości przez młodych artystów na profesjonalnie przygotowanej i nagłośnionej sali koncertowej MCK. Open Stage MCK nie ogranicza się do żadnych gatunków muzycznych, warunkiem jest wykonywanie własnych utworów na żywo.

Szczegóły na: www.mck.belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE