Reklama

Reklama

Ogromne pieniądze trafią do bełchatowian. Ile osób skorzysta z finansowej pomocy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogromne pieniądze trafią do bełchatowian. Ile osób skorzysta z finansowej pomocy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat otrzyma jednak ponad 9 mln zł unijnej dotacji na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Z programu skorzystają mieszkańcy, którzy z dofinansowania będą mogli pokryć nawet do 85 proc. kosztów założenia fotowoltaiki, pompy ciepła czy kotłów na biomasę.

Reklama

Na taką decyzję z nadzieją czekało ponad 350 bełchatowian, którzy zadeklarowali chęć założenia w swoich domach instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła czy też kotłów na biomasę. Kiedy wiosną tego roku Bełchatów znalazł się na liście rezerwowej wśród projektów starających się o unijnej dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i podczas pierwszego podziału środków nie otrzymał pieniędzy, wydawało się, że szansa na unijną dotację najprawdopodobniej przepadnie.

Sytuacja jednak się zmieniła i magistrat poinformował, że pieniądze na instalację OZE dla Bełchatowa zostaną jednak przyznane. Została zwiększona bowiem pula na zadanie i miasto otrzymało ponad 9 mln zł. Dla tych z mieszkańców, którzy złożyli wnioski, oznacza to duży zastrzyk finansowy. Jeśli skorzystają z dofinansowania i zainstalują OZE, zapłacą tylko 15 proc. wartości netto plus VAT.

Chęć skorzystania z dofinansowania złożyło 340 mieszkańców zainteresowanych montażem u siebie instalacji fotowoltaicznej, ponad 50 pompami ciepła i 7 kotłami na biomasę. Niektórzy zadeklarowali chęć skorzystania z dwóch źródeł OZE.

- Dzwonimy do tych osób, informując, że program będzie realizowany. Sprawdzamy, czy mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, są nadal zainteresowani otrzymaniem dotacji. Jeśli jeszcze ktoś, kto złożył wniosek w ubiegłym roku, nie został poinformowany, proszony jest o kontakt telefoniczny z nami – mówi Jakub Berłowski koordynator Zespołu Rozwoju Miasta.

Numer kontaktowy do urzędu to 44 733 51 46 lub 44 733 51 44. Czynny jest w godzinach pracy urzędu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy