Reklama

Ogłoszono żałobę. Flagi w Bełchatowie obniżone do połowy masztu, odwołany koncert

Opublikowano:
Autor:

Ogłoszono żałobę. Flagi w Bełchatowie obniżone do połowy masztu, odwołany koncert - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z pogrzebem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podjęto decyzję o wprowadzeniu żałoby narodowej na terenie całej Polski. Rozpocznie się w piątek 18 stycznia o godz. 17, zaś zakończy w sobotę o godz. 19.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Województwa Łódzkiego, prezydent Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej w całym kraju. Wojewoda Łódzki zwraca się do wszystkich organów administracji o podjęcie działań mających na celu uszanowanie czasu żałoby.

- W czasie trwania żałoby narodowej flagę narodową opuszcza się do połowy masztu, w szczególności na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedziby urzędowe albo miejsce obrad naczelnych władz Państwa, innych organów państwowych i państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów samorządu terytorialnego i komunalnych jednostek organizacyjnych. Jednocześnie chciałbym poinformować, że na znak żałoby przyjęta jest zasada przewiązania flag na drzewcach, powyżej skraju górnego płata, kirem - czarną wstęgą, której oba końca nie powinny być dłuższe od połowy długości flagi. Flag umieszczonych na masztach nie przewiązuję się kirem - zwraca się pisemnie wojewoda Zbigniew Rau.

W Bełchatowie również flagi na czas żałoby zostaną obniżone do połowy masztu. W całym kraju odwoływane są też imprezy masowe oraz wydarzenia o charakterze rozrywkowym. Bełchatowski MCK odwołał koncert Grażyny Brodzińskiej zaplanowany na 18.01.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE