Reklama

Reklama

Bez szczepienia nie odwiedzisz bliskich w szpitalu? Wiceminister: bezpieczeństwo jest najważniejsze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Bez szczepienia nie odwiedzisz bliskich w szpitalu? Wiceminister: bezpieczeństwo jest najważniejsze - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższym czasie może zapaść decyzja, która nie spodoba się przeciwnikom szczepień na COVID-19. Wiceminister zdrowia przyznaje, że rząd rozważa wprowadzenie odwiedzin w szpitalach tylko dla osób w pełni zaszczepionych.

Reklama

Od kilku tygodni pandemia koronawirusa nieco wyhamowała, a co za tym idzie, zdecydowano o cofnięciu części obostrzeń. Jednym z nich było ponownie umożliwienie wizyt u chorych w szpitalach. Jak się okazuje, w najbliższym czasie w tym zakresie może się sporo zmienić.

W rozmowie z PAP, wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska oświadczył, że rozważane jest wprowadzenie odwiedzin u chorych wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych.

– W tej chwili analizujemy sytuację i zastanawiamy się, czy wprowadzić odgórnie unormowanie dotyczące odwiedzin w szpitalach przez osoby w pełni zaszczepione, czyli bezpieczne dla hospitalizowanych pacjentów. Bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Decyzję taką być może podejmiemy w najbliższym czasie – zapowiedział wiceminister.

Waldemar Kraska zaznaczał też, że na chwilę obecną nie ma odgórnych wytycznych w zakresie odwiedzin, które obowiązywałby wszystkie szpitale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy