Reklama

Ochotnicze Hufce Pracy z ofertą do młodych bełchatowian. "Nie uczysz się, nie pracujesz i nie szkolisz, zgłoś się do projektu"!

Opublikowano:
Autor:

Ochotnicze Hufce Pracy z ofertą do młodych bełchatowian. "Nie uczysz się, nie pracujesz i nie szkolisz, zgłoś się do projektu"! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Płatne kursy i 3-miesięczne staże zawodowe, zajęcia ze stylistą, ubezpieczenie, bezpłatne badania lekarskie – to tylko niektóre zalety unijnego projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”, przeprowadzanego w województwie łódzkim już po raz kolejny. Jeśli nie uczysz się, nie pracujesz i nie szkolisz, a przy tym jesteś w wieku 18-24 lata, do 28 marca masz czas, by zgłosić się do projektu.

Ruszył nabór do tegorocznej edycji unijnego programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn.„Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”. Organizatorem programu są Ochotnicze Hufce Pracy, które w ramach „Gwarancji dla Młodzieży” nie tylko pomagają uczestnikom szkolenia zdobyć wiedzę teoretyczną, ale również doskonalić nabywane umiejętności w praktyce. Celem nadrzędnym, jaki stawiają przed sobą pomysłodawcy i realizatorzy, jest zwiększenie szans młodych ludzi na znalezienie zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Do projektu zgłosić się może każdy, kto znajduje się w tzw. grupie NEET, czyli osoby w wieku 18-24 lata, nieuczące i nieszkolące się, a przede wszystkim niepracujące, mające trudności zarówno w znalezieniu pracy, jak i podnoszeniu zawodowych kwalifikacji.

Udział w projekcie gwarantuje zdobycie doświadczenia zawodowego, a to choćby za sprawą takich form wsparcia, jak: płatne kursy i 3-miesięczne staże zawodowe. W 2018 roku w ramach programu szkolono m.in. na kucharza, kelnera, barmana i baristę, przygotowywano do pracy księgowej i kadrowej, a także do zadań magazyniera z uprawnieniami UDT na wózek widłowy.


Ważnym elementem projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI” są zajęcia, w trakcie których uczestnicy rozmawiają indywidualnie lub w grupach z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia z kreowania wizerunku.


Zainteresowani udziałem w projekcie powinni zgłosić się do 28 marca do bełchatowskiej siedziby Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, przy ul. Czaplinieckiej 19a, pokój 121. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 507 734 327 lub na stronie internetowej www.lodzka.ohp.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE