Reklama

Obwodnica Kleszczowa zamknięta dla motocyklistów. Urzędnicy chcą uniknąć kolejnej śmiertelnej serii

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica Kleszczowa zamknięta dla motocyklistów. Urzędnicy chcą uniknąć kolejnej śmiertelnej serii  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fragment kleszczowskiej obwodnicy na odcinku od ronda w Żłobnicy do wjazdu na drogę na Rogowiec został zamknięty dla motocyklistów. Jak przekonują urzędnicy, jest to spowodowane tegorocznymi śmiertelnymi wypadkami w tym miejscu, właśnie z udziałem jednośladów. Władze gminy Kleszczów mają nadzieje, że świeżo wprowadzony zakaz przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i zapobiegnie kolejnym tragediom z udziałem motocykli.

Żłobnica to wśród fanów jednośladów naprawdę popularne miejsce. Długie, proste i dobrze wyprofilowane zakręty sprawiały, że chętnie przyjeżdżali na kleszczowską obwodnicę, by rozwijać duże prędkości i wykonywać ewolucje. Niestety, prędkość i często niebezpieczne wyczyny sprawiły, że śmierć zebrała tam swoje żniwo. Tylko latem 2019 roku doszło tam do dwóch śmiertelnych wypadków, w którym zginęło 3 motocyklistów. W związku z tymi zdarzeniami władzę gminy postanowiły zamknąć drogę dla jednośladów. Znaki zakazujące wjazdu motocyklistom pojawiły się 5 grudnia.

- Gminna obwodnica na odcinku od ronda w Żłobnicy do wjazdu na drogę Rogowiec - Chabielice została zamknięta dla motocykli. Nastąpiło to w dniu 5 grudnia. O zakazie poruszania się motocykli na tym fragmencie ulicy Milenijnej informują znaki B4 i F6. Decyzja o wprowadzeniu tego ograniczenia zapadła w tym roku po wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, jakie miały tu miejsce. Zginęli w nich młodzi ludzie. Na wprowadzenie takiego ograniczenia zdecydowaliśmy się po podjętych wcześniej innych próbach utemperowania motocyklistów, którzy w weekendy zjeżdżali się tu, by popisywać się ewolucjami, jakich miejscem powinien być raczej tor wyścigowy. Wprowadzane coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia prędkości, a także zmiany w oznakowaniu poziomym i coraz częstsze patrole policyjne w tej okolicy nie zniechęciły motocyklistów do przyjeżdżania do Żłobnicy i do ekstremalnej jazdy na najbardziej krętym odcinku obwodnicy kleszczowskiej. Wprowadzone obecnie rozwiązanie to wybór mniejszego zła. Mamy nadzieję, że zwiększy ono bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi. Egzekwowaniem zakazu wjazdu motocykli na wspomniany odcinek drogi zajmować się będzie policja - informuje Jerzy Strachocki Główny specjalista ds. kontaktów z mediami Gminy Kleszczów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE