Reklama

Obrońcy klimatu kontra związkowcy? Na placu Narutowicza może być gorąco

Opublikowano:
Autor:

Obrońcy klimatu kontra związkowcy? Na placu Narutowicza może być gorąco - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Organizacja „Młodzi Razem” zorganizuje w Bełchatowie protest klimatyczny, podczas którego będą nawoływać do rezygnacji z węgla i zwracać uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem klimatu. Spotkanie zaplanowano już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia, na placu Narutowicza. Niewykluczone, że pojawią się na nim również... pracownicy bełchatowskiej kopalni, do czego zachęca jeden z szefów związków zawodowych w KWB Bełchatów.

Protest klimatyczny pod hasłem „Czas ucieka...” odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia (godz. 13), na placu Narutowicza w Bełchatowie. Spotkanie przygotowuje organizacja „Młodzi Razem”. Jak podkreślają organizatorzy, celem protestu jest zwrócenie uwagi na zbliżającą się katastrofę klimatyczną, a także krytyka węgla jako podstawowego źródła energii w Polsce oraz dalszego rozwoju elektrowni węglowych w Polsce. Podczas zaplanowanej dyskusji organizatorzy chcą zaproponować alternatywę dla węgla w postaci odnawialnych źródeł energii oraz energii jądrowej.

- Katastrofa klimatyczna to już nie teoria, lecz nasza rzeczywistość. Brak stanowczych działań i perspektywicznego myślenia prowadzi tylko do jej pogłębienia. Dlatego chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec aktualnej polityki klimatycznej i zaprosić wszystkich na protest klimatyczny. Odbędzie się w Bełchatowie — miejscu nieprzypadkowym, ponieważ to tutaj znajduje się największa na świecie elektrownia na węgiel brunatny, która stanowi także jedno z największych źródeł zanieczyszczenia środowiska w Polsce i UE! Dlaczego węgiel nas truje? Jakie są alternatywy? Dlaczego warto inwestować w OZE i nie bać się energii jądrowej? Odpowiedzmy głośno na te pytania! - w takich słowach zachęcają do udziału w akcji organizatorzy protestu.

Jak zapewniają, podczas protestu będą przemawiać organizatorzy, ale głos będzie mógł zabrać każdy, kto wyrazi taką chęć. Niewykluczone, że uczynią to… związkowcy z bełchatowskiej kopalni. Do przyjścia na to wydarzenie zachęca bowiem jeden z liderów związkowych.

- Młodzi pseudolewicowcy chcą nas przekonywać do swoich ideologii zasłaniając się zmianami klimatycznymi. Ściągają do naszego spokojnego i czystego miasta z brudnymi hasłami. Młodzi pseudopoitycy jednej z partii mieniących się propracowniczymi, będą najprawdopodobniej nakłaniać do zamykania kopalń i elektrowni węglowych. Myślę że Pracownicy naszych firm chętnie wezmą udział w tej pseudoprelekcji, do czego zachęcam – napisał na portalu społecznościowym Adam Olejnik, przewodniczący MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów.

Czy tak się właśnie stanie? O tym czy dojdzie do dyskusji i walki na argumenty pomiędzy obrońcami klimatu i pracownikami bełchatowskich zakładów, przekonamy się już w najbliższą sobotę...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE