Reklama

Nowy fragment A1 już otwarty dla kierowców. Kiedy zakończą się kolejne prace?

Opublikowano: pon, 14 wrz 2020 10:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy mogą już korzystać z prawie 3 kilometrowego fragmentu nowej jezdni na autostradzie A1 na odcinku Kamieńsk - Radmsko. W nocy z soboty na niedzielę, wykonawca przekazał do użytku część wschodniej jezdni – od skrzyżowania z drogą krajową nr 42 do Stobiecka Szlacheckiego.

Jak wynika z informacji od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, otwarcie nowego odcinka drogi nie wpłynie na organizację ruchu. Nadal obowiązywał będzie układ 2+1 (dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden w stronę Łodzi).

Dodatkowo, Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA informuje, że w najbliższym czasie do użytku zostaną oddane kolejne fragmenty nowej jezdni A1 między Kamieńskiem a Radomskiem.

- Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, kolejny fragment nowej jezdni, tym razem o długości blisko 5 kilometrów zostanie przekazany w ciągu najbliższego miesiąca. Pozostała część, czyli blisko 11 kilometrów, w listopadzie. Będzie to oznaczało, że całym odcinkiem „C” Kamieńsk – Radomsko o długości 16,7 km pojedziemy po nowej jezdni jeszcze tej jesieni – informuje Maciej Zalewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE