Reklama

Reklama

Nowy dyrektor w bełchatowskim urzędzie. Kto wygrał ogłoszony konkurs?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo powiatowe w Bełchatowie

Nowy dyrektor w bełchatowskim urzędzie. Kto wygrał ogłoszony konkurs? - Zdjęcie główne

Nowa dyrektor PUP Maria Ziębaczewska (druga z prawej) podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy | foto Starostwo powiatowe w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy została Maria Ziębaczewska. W starostwie odbyła się Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Reklama

Dotychczasowa wicedyrektor Maria Ziębaczewska została nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie. Pochodząca z Bełchatowa nowa szefowa pośredniaka wygrała konkurs na to stanowisko, na którym zastąpiła Marię Kulińską, żonę radnego miasta Włodzimierza Kulińskiego. Poprzednia dyrektor odeszła na emeryturę, a swoje stanowisko piastowała od 2008 roku. 

Nowa dyrektor została przedstawiona podczas Powiatowej Rady Rynku Pracy. W trakcie posiedzenia członkowie rady zapoznali się również z informacją o podziale przyznanych na 2022 rok środków Funduszu Pracy w kwocie ponad 10 mln 673 tys. zł (również na programy współfinansowane ze środków EFS). Niestety, nie wszystkie przyznane środki udało się wydatkować i PUP musiał wystąpić do MRiPS o zmniejszenie przyznanego limitu o 650 tys. zł.


- Nie mogliśmy wykorzystać tych środków, głównie z powodu przypadków wycofania wniosków na prace interwencyjne, przerwania staży czy sytuacje, w których – ze względów merytorycznych i formalnych – musieliśmy odmówić udzielenia dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej - wyjaśniła Lidia Kaczmarek, kierownik działu instrumentów rynku pracy w PUP w Bełchatowie.

Podczas posiedzenia członkowie rady zapoznali się też z danymi na temat stanu bezrobocia, z których wynika, że stopa bezrobocia dla kraju w listopadzie wyniosła 5,1 proc., a dla woj. łódzkiego 5,4 proc. Powiat bełchatowski miał jeszcze niższy wskaźnik, który wyniósł 5 proc. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy