Reklama

Nowy chodnik i droga rowerowa w Bełchatowie. Kiedy zakończą się prace?

Opublikowano:
Autor:

Nowy chodnik i droga rowerowa w Bełchatowie. Kiedy zakończą się prace?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszają prace związane z budową nowego ciągu pieszo – rowerowego, który będzie prowadził od ronda Solidarności do ulicy Baczyńskiego. Jak zapowiada Urząd Miasta Bełchatowa, chodnik ma być gotowy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wykonawca nie przewiduje poważniejszych utrudnień w ruchu – prosi jednak kierowców o zachowanie ostrożności.

Nowy chodnik i droga rowerowa, które powstają na Ludwikowie będą prowadzić od ronda Solidarności do ul. Baczyńskiego, łącznie ciąg pieszo – rowerowy ma mieć ponad 200 metrów.

- Budowa rozpoczęła się od korytowania, w następnej kolejności wysypana zostanie podbudowa piaskowo-cementowa i ułożone zostaną obrzeża krawężników. Ostatnim etapem prac będzie ułożenie dwukolorowej kostki betonowej – informuje magistrat.

Zakładany termin wykonania prac to początek października – budowa chodnika ma potrwać około dwóch tygodni. Dodatkowo, ciąg pieszo – rowerowy będzie przebiegał wzdłuż powstającego na os. Ludwików marketu (więcej w artykule Zbudują nowy market w Bełchatowie...). W okolicy ma też stanąć zewnętrzna siłownia oraz stojaki na rowery.

W trakcie wykonywania prac mogą wystąpić drobne utrudnienia w ruchu. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE