Reklama

Nowe baseny i zjeżdżalnie w Kleszczowie. Gmina na inwestycję chce przeznaczyć aż 20 mln zł!

Opublikowano:
Autor:

 Nowe baseny i zjeżdżalnie w Kleszczowie. Gmina na inwestycję chce przeznaczyć aż 20 mln zł! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet do 20 mln zł zamierza przeznaczyć gmina Kleszczów na rozbudowę kompleksu Solpark. Mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z nowego basenu zewnętrznego i zjeżdżalni, a także innych atrakcji. Przebudowane zostaną również wnętrza obiektu. Niestety wiadomo już, że ze względu na trwającą pandemię, inwestycja rozpocznie się ze sporym opóźnieniem.

Kompleks Solpark, jedna z największych atrakcji turystycznych najbogatszej gminy w Polsce, wkrótce zupełnie zmieni swoje oblicze. Gmina Kleszczów przygotowuje się do rozbudowy aquaparku, który w przyszłości będzie mogło odwiedzać jeszcze więcej osób. W ostatnich latach w sezonie obłożenie części basenowej obiektu sięgało bowiem często stu procent, a wielu chętnych musiało czekać w kolejkach. Stąd decyzja o przebudowie.

W gminnym budżecie na poprawę infrastruktury obiektu i nowe basenowe atrakcje zaplanowano aż 20 milionów złotych. Z jakich nowych atrakcji będą mogli skorzystać odwiedzający kleszczowski kompleks? Znacznie powiększona zostanie zewnętrzna część basenowa Solparku. Nowy umieszczony na zewnątrz basen wykonany ze stali ma mieć około 120 metrów kwadratowych powierzchni. Z myślą o przyciągnięciu rodzin z dziećmi został zaprojektowany wodny plac zabaw, połączony z brodzikiem dla dzieci. Uzupełnieniem zewnętrznych atrakcji mają być zjeżdżalnie - rodzinna, długa na 120 metrów i mniejsza zjeżdżalnia dla dzieci. W pobliżu zewnętrznej części basenowej ma być dostępna część gastronomiczna, będzie też dostęp do toalet.

-Dla zwiększenia liczby klientów, korzystających z Solparku ważna będzie przebudowa istniejących obecnie szatni. Zwiększy się liczba szafek. Zostanie wykonane bezpośrednie połączenie szatni ze strefą saun – mówi Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Kleszczów.

Niestety na nowe atrakcje w Solparku trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Przeciągają się bowiem prace projektowe i uzgodnienia w sprawie dokumentacji. Początkowo przebudowa miała rozpocząć się w 2019 roku, później datę ustalono na ten rok, teraz ogłoszenie przetargu na realizację rozbudowy basenowej części Solparku jest planowane jesienią tego roku.

- Prace projektowe dobiegają końca. Teraz czekamy na ostatnie uzgodnienia dokumentacji i wydanie pozwolenia na budowę. Niestety – są opóźnienia, bowiem procedury w tej sprawie, prowadzone przez zewnętrzne urzędy czy instytucje przeciągają się. Negatywną rolę odegrały tutaj opóźnienia, wynikające ze stanu epidemii – mówi Jerzy Strachocki.

Gmina zakłada, że prace przy przebudowie aquaparku powinny rozpocząć się w drugim kwartale przyszłego roku. Według wstępnych szacunków potrwają one około 12 miesięcy. Tak więc wszystko wskazuje na to, że z nowych atrakcji skorzystamy dopiero latem 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE