Reklama

Reklama

Nowa droga w Bełchatowie wreszcie zostanie otwarta. Znamy datę udostępnienia jezdni kierowcom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa droga w Bełchatowie wreszcie zostanie otwarta. Znamy datę udostępnienia jezdni kierowcom - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Podczas sesji rady miasta wiceprezydent Bełchatowa zdradził, że dziś (27 kwietnia) zostanie oddany do użytku łącznik pomiędzy ulicami Kopeckiego i Okrzei. Nową ulicą kierowcy będą mogli przejechać już w godzinach popołudniowych.

Reklama

Na otwarcie łącznika pomiędzy ulicami Kopeckiego i Okrzei mieszkańcy czekają z niecierpliwością od wielu tygodni. Wykonawca prace zakończył już na przełomie lutego i marca, a ulica wciąż nie została otwarta. Jak informował magistrat, trwały odbiory końcowe prac. O ulicę podczas dzisiejszej sesji rady miasta zapytał radny Arkadiusz Rożniatowski z Koalicji Obywatelskiej. 

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Bełchatowa - Dariusz Matyśkiewicz, który oznajmił, że nowa droga... zostanie otwarta właśnie dziś, a dokładnie po godzinie 14. Zapewnił też, że już dawno wszystkie dokumenty zostały złożone do Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, a dziś zostanie wydana zgoda na użytkowanie ulicy. Zaznaczył też, że miasto oczekiwało po prostu na dopełnienie formalności. 

- Jestem przekonany, że dzisiaj w godzinach popołudniowych ta ulica będzie otwarta. Właśnie odbieramy dokumenty z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Nie planujemy żadnego przecięcia wstęgi, jak tylko jest pełna dokumentacja i dopuszczenie jej do użytku przez inspektora nadzoru budowlanego, to otwieramy ulicę. Dziś zostanie oddana do użytku mieszkańców - zapewnił Dariusz Matyśkiewicz. 

Łącznik ma usprawnić komunikację między osiedlami Dolnośląskim i Okrzei oraz Słonecznym, a także odkorkować inne ulice w tej części miasta m.in. Armii Krajowej, Wojska Polskiego czy Pileckiego. Mieszkańcom łatwiej będzie też dojechać na miejskie targowisko. 

Budowa drogi rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Bieg nowej jezdni wyznaczono obok Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz boisk i placu zabaw. Droga ma szerokości od 6 do 8 metrów, w ramach inwestycji powstał też most na rzece Rakówce, obustronne chodniki, a także oświetlenie. Wybudowano też nowe skrzyżowanie z ulicą Okrzei. Inwestycja kosztowała 5,7 mln zł. 

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy