Reklama

Noc muzeów

Opublikowano:
Autor:

Noc muzeów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się 19 maja.

W godzinach 19:00 – 22:00 będzie można wziąć udział w interaktywnej grze na terenie Ekspozycji PGE Giganty Mocy oraz obejrzeć pokazy naukowe.

Przed nami tegoroczna Noc Muzeów, podczas której muzea w całym kraju otwierają swoje drzwi szerzej niż zwykle, zapraszając na bezpłatne zwiedzanie. Podobnie będzie w PGE Gigantach Mocy, które tej nocy będzie można zwiedzić w niestandardowy sposób – bez utartych ścieżek zwiedzania oraz ograniczeń!

Wszystko za sprawą wyjątkowej gry, pn. „Zagubieni w czasie”, która odsłoni tajemnice muzealnej przestrzeni ekspozycji! Tej nocy, drzwi PGE Gigantów Mocy będą otwarte dla wszystkich. Aby je przekroczyć wystarczy wykazać się pomysłowością, przynosząc ze sobą "część do wehikułu czasu", wraz z opisem jej działania. To uczestnicy gry decydują co to będzie! Przyda się wszystko – od fragmentów zasilania silnika, przez elementy kokpitu i obudowy, po wyposażenie. Dowolny przyniesiony przedmiot stanie się biletem wstępu do ekspozycji oraz do udziału w grze, a także przepustką do zdobycia atrakcyjnej nagrody - dwuosobowego weekendowego pobytu w wybranym wspólnie z biurem podróży LEXAN miejscu.

Szczegóły na temat uczestnictwa w Nocy Muzeów oraz Regulamin Konkursu dostępne są na stronie: www.pgegigantymocy.pl.

To nie wszystko!

Podczas Nocy Muzeów, będzie można wziąć także udział w pokazach naukowych w wykonaniu instruktorów Fundacji Profesora Ciekawskiego. Pełne efektownych doświadczeń interaktywne widowisko, będzie przepełnione najbardziej widowiskową stroną nauk ścisłych: gwałtownymi reakcje chemicznymi oraz zaskakujące zjawiskami fizycznymi! Podczas dwóch cyklów pokazów (godziny: 20:00 oraz 21:00) dowiecie się co nieco o powietrzu, dźwięku, reakcjach spalania, reakcjach chemicznych – a nawet – o tym jak działa rakieta!

Noc Muzeów w PGE Gigantach Mocy

19.05.2018

Godzina: 19:00 – 22:00

Wstęp wolny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE