Reklama

Noc Muzeów w Bełchatowie

Opublikowano:
Autor:

Noc Muzeów w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Ekspozycja PGE Giganty Mocy zaprasza na nietypową Noc Muzeów – tym razem w niezwykłej, kosmicznej odsłonie. Tegoroczna noc Muzeów przypada na dzień 18 maja, zaś bełchatowską Ekspozycję można będzie zwiedzać w godzinach 20:00 – 24:00. Lecz zwiedzanie to tylko część atrakcji - wszystkich śmiałków i miłośników astronomii zachęcamy do wzięcia udziału w naszej nieziemskiej zabawie!

Na czym nasza zabawa będzie polegać? - zaprzyjaźnieni z nami naukowcy zakładają, iż istnieje szansa na to, że wysoko nad powierzchnią Ziemi na jednym z asteroidów mogła przetrwać cywilizacja Gigantów Kosmicznej Mocy zwanych przez nas zdrobniale Gigusiami Brunantymi. Dlatego postanowiliśmy zebrać najodważniejszych z odważnych - śmiałków którzy przejdą naszą preselekcję, wykażą się wiedzą i wejdą w skład załogi promu kosmicznego pionierskiej Misji Gigantex 1. Celem Misji będzie odnalezienie śladów cywilizacji Gigusiów Brunatnych i odszukanie tej formy życia w naszej galaktyce.

W programie:

Preselekcja do Misji GIGANTEX 1 (Zwiedzanie Ekspozycji MCK PGE Ginanty Mocy połączone z Questingiem, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę związaną z kosmosem)

Astro Wykład (Biletowany seans w mobilnym Planetarium o godzinie 20:00 lub 21:40)

Egzamin selekcyjny (Questing, w którym będą prezentowane oryginalne zadania i testy logiczne, którym poddawani są kandydaci na astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej)

Graduation point (miejsce, w którym w nagrodę będzie można wcielić się w członka załogi misji Gigantex 1)

Opłata za udział w preselekcji: 1,00 zł.

Bilet na seanse w planetarium: 1,00 zł (seanse zaplanowano na godziny: 20.00 oraz 21:40, czas trwania: ok. 30 min., liczba miejsc na każdym z seansów: 25).

Bilety już do nabycia w systemie sprzedaży on-line i w kasie MCK PGE Gigantów Mocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE