Reklama

Nieoficjalnie: Dariusz Matyśkiewicz nowym wiceprezydentem Bełchatowa

Opublikowano:
Autor:

Nieoficjalnie: Dariusz Matyśkiewicz nowym wiceprezydentem Bełchatowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ta informacja przewijała się w politycznych kuluarach Bełchatowa od zakończenia drugiej tury wyborów prezydenckich. Mariola Czechowska, która ją wygrała pytana o ewentualne powołanie swoich nowych zastępców jasno podkreślała, że jakiekolwiek decyzje personalne zostaną podjęte w drugiej połowie stycznia. Dziś, choć jeszcze nieoficjalnie informujemy, że wiceprezydentem ds inwestycji ma zostać Dariusz Matyśkiewicz.

Szybko jasnym się stało, że na stanowisku wiceprezydenta odpowiedzialnego za sprawy oświaty i kultury zmian nie będzie. Łukasz Politański, który objął tę funkcję w czerwcu 2016 roku startował w ostatnich wyborach na radnego z KWW Marioli Czechowskiej. Wybory dały mu mandat, a Politański się go zrzekł, bo na kolejną kadencję objął wiceprezydencką funkcję.

Zdecydowanie bardziej zagadkowo było za to z drugim wiceprezydentem odpowiedzialnym za sprawy inwestycyjne. Od kilkunastu tygodni na giełdzie nazwisk przewijały się różne postacie, a Mariola Czechowska milczała. Jeszcze na grudniowej sesji Rady Miejskiej prezydent podkreślała, że personalne decyzje dotyczące zarówno jej bezpośrednich zastępców jak i funkcji prezesów, dyrektorów i członków rad nadzorczych podległych jej spółek i jednostek zapadną z końcem stycznia.

Dziś z jeszcze nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł wiemy, że wiceprezydentem ma zostać Dariusz Matyśkiewicz. Polityk PLUSa starł się z Mariolą Czechowską w drugiej turze wyborów przegrywając ją niespełna siedmiuset głosami (M.Czechowska - 51,80% - 9854 głosy, D.Matyśkiewicz - 48,20%- 9169 głosów)

Sam zainteresowany sprawy komentować nie chce. Dla Matyśkiewicza objęcie funkcji wiceprezydenta nowością nie będzie, dokładnie na tym samym stanowisku pracował w latach 2003 – 2014 za czasów prezydentury Marka Chrzanowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE