Reklama

Nielegalna bimbrownia w Zelowie. Strażacy wywozili beczki alkoholu

Opublikowano: śr, 16 wrz 2020 16:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z wydziału kryminalnego KPP Bełchatów dotarli do 40-letniej zelowianki, która pędziła bimber. Mundurowi znaleźli na miejscu aparaturę do produkcji wysokoprocentowego trunki, 300 litrów zacieru oraz 1,9 litra czystego alkoholu. Kobiecie poza grzywną grozi też kara pozbawienia wolności – do 1 roku.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 15 września. Ustalenia policjantów kryminalnych już od jakiegoś czasu wskazywały, że zelowianka może zajmować się nielegalnym wyrobem domowego alkoholu.

- Okazało się, że samogon kobieta pędziła w pomieszczeniu kuchennym. Na podłodze stał metalowy keg, do którego podłączona była kolumna rektyfikacyjna z chłodnicą. Aparatura ta połączona była z przewodami, z których jeden prowadził do sieci wodociągowej, a drugi do sieci kanalizacyjnej – informuje KPP Bełchatów.

Dalsze przeszukanie mieszkania i pomieszczeń gospodarczych pozwoliło zabezpieczyć aparaturę służącą do nielegalnej produkcji bimbru, 300 litrów zacieru oraz 1,9 litra gotowego już samogonu. W opróżniania mieszkaniu z nielegalnego produktu pomagali strażacy. Próbki alkoholu trafią teraz do badań. Kobiecie, za tą nielegalną działalność grozi grzywna oraz rok pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE