Reklama

Niedziele z zakazem handlu - w grudniu jest inaczej! Ważna informacja w okresie przedświątecznej gorączki zakupów

Opublikowano:
Autor:

Niedziele z zakazem handlu - w grudniu jest inaczej! Ważna informacja w okresie przedświątecznej gorączki zakupów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powoli wchodzimy się okres przedświątecznego szału zakupowego. W tym gorącym okresie warto sprawdzić, w które dni ustawodawca przewidział zakaz handlu, tym bardziej, że grudniowy rozkład wolnych niedziel różni się od wcześniejszych.

Jak się okazuje grudzień różny się od pozostałych miesięcy, w których w 2018 roku występowały minimum dwie niedziele z zakazem handlu. Ze względu na okres świąteczny, jedynie 9.12 występuje w kalendarzu jako dzień wolny od zakupów. Na shopping śmiało można udawać się w pozostałe grudniowe niedziele.

Należy pamiętać, że zakaz handlu nie obejmuje wszystkich sklepów i działalności. Gdzie dziś możemy zrobić zakupy?

Na zakupy w super i hipermarketach nie mamy co liczyć. Tego typu sklepy są bezwzględnie zamknięte. Na niedzielny shopping nie ma co liczyć w Galerii Olimpii, chyba że chcemy wybrać się do kina lub skorzystać z punktów gastronomicznych. Te są otwarte. Dzieci będą mogły też skorzystać z Raju Urwisa

W obliczu zamkniętych drzwi Biedronki, Carrefoura, Lidla czy Kauflanda oraz innych dyskontów spożywczych, pozostanie nam możliwość skorzystania z ofert osiedlowych sklepików spożywczych i Żabek, w których właściciele sami mogą stanąć za ladą.

Zakaz handlu nie obejmuje natomiast wszelkiego rodzaju punktów gastronomicznych. Bez zmian będziemy mogli wybrać się do restauracji, na szybką przekąskę do fast-foodów, cukierni, czy pubów. Podobnie ze stacjami benzynowymi, które niezmiennie będą pracować całą dobę 7 dni w tygodniu.

Przypominamy również, że jeszcze dzisiaj można wybrać się na Pl. Narutowicza, gdzie odbywa się Jarmark Świąteczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE