Reklama

Reklama

Niebezpiecznie na osiedlowych drogach [FOTO]

Opublikowano: pt, 22 wrz 2017 06:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie tylko na drogach poza miastem dochodzi do poważnie wyglądających kolizji. Jak się okazuje, również osiedlowe, mniej ruchliwe jezdnie mogą stać się miejscem bardzo niebezpiecznym.

Reklama

Jak informuje Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komendy policji w Bełchatowie, do poważnych zdarzeń drogowych na bełchatowskich osiedlach dochodzi sporadycznie. Najczęstsze skutki drogowych kłopotów to obtarcia, zarysowania i drobne wgniecenia, wynikające z manewrów parkowania na zatłoczonych parkingach.

Nie mniej, przykład ostatniej kolizji na Binkowie, na skrzyżowaniu ulic Św. Barbary i Węglowej jest najlepszym dowodem na to, że i na osiedlowej ulicy, przy braku ostrożności możemy ściągnąć na siebie spore zagrożenie i spowodować poważną stłuczkę . Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, statystycznie drugi najczęstszy powód wypadków i kolizji, był powodem i tego zdarzenia. Szczęśliwie, nikt w tym przypadku nie ucierpiał, choć jak widać na zdjęciach, samochody zostały poważnie uszkodzone.

Warto wyciągnąć z tego dwie lekcje: noga z gazu i nade wszystko ostrożność połączona z czytaniem znaków drogowych.

- Często zdarza się, że kierowcy jeżdżą "na pamięć" i nie patrzą na oznakowania. W przypadku tego skrzyżowania już jakiś czas temu zmieniła się organizacja ruchu (ze skrzyżowania dróg równorzędnych, na ulice z pierwszeństwem przejazdu i podporządkowaną - przypis red.). To skrzyżowanie jest dobrze oznaczone, sam, nawet całkiem niedawno mu się przyglądałem - mówi Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.