Reklama

Nie wyrzucaj wielkanocnego jedzenia. Przekaż je bezdomnym z Bełchatowa

Opublikowano:
Autor:

Nie wyrzucaj wielkanocnego jedzenia. Przekaż je bezdomnym z Bełchatowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W całej Polsce ośrodki dla ubogich i bezdomnych osób apelują, by nie wyrzucać świątecznego jedzenia, tylko podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Z taką samą prośbą do bełchatowian zwracają się pracownicy stowarzyszenia Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot, które prowadzi w naszym mieście schronisko dla bezdomnych. Do ośrodka przy Czaplinieckiej 19, do środy, 24 kwietnia można przynieść resztki wielkanocnego jedzenia.

Upieczone ciasta i mięsa, sałatki wszystko, to czego nie zjedliśmy, a ostatecznie miałby trafić do kosza na śmieci może poratować najbardziej potrzebujących. Warunek jest jeden: potrawy muszą być zdatne do spożycia i najlepiej, gdyby były zapakowane w taki sposób, by umożliwić pozostawienie żywności bez potrzeby jej przekładania, na przykład w jednorazowych opakowaniach.

Akcja z jednej strony ma ograniczyć bardzo nie pożądany trend – wyrzucanie żywności do kosza na śmieci, z drugiej strony ma pomagać tym najbardziej potrzebującym. A z pewnością jest komu pomagać, w tym momencie w bełchatowskim schronisku dla bezdomnych przebywa 50 osób. Polacy są też niestety w ścisłej czołówce narodowości, które marnują tony jedzenia. Średnio marnujemy ok. 235 kg na osobę rocznie, co w skali kraju daje przerażająca wręcz liczbę 9 milionów ton, która trafia na śmietnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE