Reklama

Nie ma chętnych na wykonanie nowych tężni w Bełchatowie

Opublikowano:
Autor:

Nie ma chętnych na wykonanie nowych tężni w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatniej edycji bełchatowskiego Budżetu Obywatelskiego, jednym ze zwycięskich pomysłów był „BO-PO-tężny Bełchatów”. Zakładał on wybudowanie w mieście trzech tężni. Pierwszy ogłoszony przetarg nie wyłonił jednak chętnych na wykonanie tego projektu.

Budżet Obywatelski to program, dzięki któremu bełchatowianie mają okazje zrealizować w mieście własne pomysły na obiekty sportowe, kulturalne czy rozrywkowe. Co roku do urzędu wpływają dziesiątki wniosków, które są później poddawane pod głosowanie mieszkańców. W ostatniej edycji, jednym ze zwycięzców był projekt, zakładający wykonanie trzech tężni na terenie Bełchatowa. Okazało się, że w wyznaczonym terminie, do przetargu nie zgłosił się żaden wykonawca.

Miejscy urzędnicy informują jednak, że nie zamierzają się poddawać, i ogłoszą przetarg ponownie. Możliwe więc, że tężnie zostaną oddane do użytku bełchatowian jeszcze w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowych obiektów można spodziewać się na Binkowie, ul. Mioceńska, Przytorzu w okolicy kompleksu sportowego oraz na os. Dolnośląskim w parku im. Jeziorskiego.W mieście działa już jedna tężnia, konkretnie w parku Olszewskich. Miejsce jest czynne od początku wiosny do późnej jesieni i cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza osób starszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE