Reklama

Reklama

Nastolatek z Bełchatowa oszustem internetowym. Wytropiła go policjantka. Jak działał i ile osób naciągnął?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/zdjęcie poglądowe

Nastolatek z Bełchatowa oszustem internetowym. Wytropiła go policjantka. Jak działał i ile osób naciągnął? - Zdjęcie główne

foto pixabay/zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Młody mieszkaniec Bełchatowa zatrzymany przez policję. Nastolatek, korzystając z aplikacji sprzedażowej, wprowadzał w błąd osoby, które chciały od niego kupić markowe kurtki. Na trop oszusta wpadła policjantka, zajmująca się przestępczością nieletnich. W jaki sposób działał?

Reklama

Do bełchatowskiej komendy pod koniec ubiegłego roku wpłynęły trzy zawiadomienia o oszustwach metodą na BLIKA. Pokrzywdzonymi były trzy osoby z sąsiednich województw. Policjanci ustalili, że za każdnym razem metoda działania oszusta była taka sama. 

- Przestępca pod pozorem sprzedaży kurtki markowej firmy, którą wystawił do rzekomej sprzedaży za pośrednictwem aplikacji internetowej, telefonicznie uzyskiwał od pokrzywdzonych kod Blik. W ten sposób z bankomatu wypłacał z kont pokrzywdzonych pieniądze za sprzedaż towaru, który nigdy nie dotarł do zainteresowanej osoby. Po wypłacie gotówki nie było już kontaktu z oszustem - mówi Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. 

Policyjne śledztwo wykazało, że oszust za każdym razem wypłacał pieniądze w tym samym bankomacie w Bełchatowie. Przeanalizowano zapis monitoringu, który zarejestrował sprawcę. Ten jednak miał zasłoniętą twarz. Wiadomo było, że jest to młody mężczyzna, który za każdym razem sprawdzał telefon, a później wypłacał pieniądze. Straty osób poszkodowanych oszacowano na ok. 900 zł. 

Przełom w sprawie nastąpił wiele miesięcy później. We wrześniu tego roku, policjantka zajmująca się przestępczością nieletnich, wpadła na trop oszusta.

- Wykonując czynności w innej sprawie, odkryła, że poszukiwanym oszustem może być 17-latek. Teraz oceną jego zachowania zajmie się sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy - mówi Iwona Kaszewska. 

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy