Reklama

Reklama

Ankieterzy spisu powszechnego znów chwycą za telefony. Z jakiego numeru zadzwonią?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ankieterzy spisu powszechnego znów chwycą za telefony. Z jakiego numeru zadzwonią?  - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze w tym miesiącu ankieterzy Narodowego Spisu Powszechnego znów zasiądą do telefonów. Ma to związek z zaplanowanym badaniem kontrolnym. Przepytanych zostanie 100 tys. osób.

Reklama

Główny Urząd Statystyczny zapowiedział badanie kontrolne w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Ankieterzy w okresie od 12 do 24 listopada zadzwonią do 100 tys. losowo wybranych osób.

- Ankieterzy pytać będą o miejsce zamieszkania, o poziom wykształcenia czy przynależność narodowo-etniczną. Podobnie jak w głównym spisie, udział w badaniu kontrolnym, jeśli zostaliśmy wytypowani jest obowiązkowy - zaznacza GUS.

Celem badania będzie ocena jakości danych, jakie udało się pozyskać w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym. Jak zaznacza GUS, pozyskane w badaniu kontrolnym wyniki pomogą udoskonalić przyszłe akcje spisowe.

Badanie będzie w całości zrealizowane przy wykorzystaniu wywiadów telefonicznych. Osoby, do których zadzwonią ankieterzy, zostaną losowo wyłonione z mieszkańców spisanych w NSP 2021.

- Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym — zaznacza GUS.

Ankieterzy będą dzwonić z numeru 22 828 88 88 - lista zadawanych pytań zostanie opublikowana na stronie spis.gov.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy