Reklama

Napadł na "Truskawkowy Autobus", policjanci z powiatu bełchatowskiego w akcji

Opublikowano:
Autor:

Napadł na "Truskawkowy Autobus", policjanci z powiatu bełchatowskiego w akcji  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Złodziej warzyw w rękach policji, do włamania doszło w Ruścu. Dzielnicowi z tamtejszego posterunku ustalili sprawcę i zatrzymali podejrzanego 56-latka, który na swoim koncie miał już kradzieże sklepowe. Włamywacz najprawdopodobniej nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, bo w chwili zatrzymania w najlepsze spał pijany w pustostanie na terenie sąsiedniej miejscowości. Mundurowi odzyskali też skradzione łupy.

3 czerwca po godz.10.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do punktu sprzedaży warzyw w Ruścu.

- Sklep ten to tzw. truskawkowy autobus, który właściciele ustawili w nocy z 2 na 3 czerwca przy skrzyżowaniu ulic Wieluńskiej i Dworcowej. Sprawca wybił szybę w drzwiach autobusu, a ze środka ukradł kasę fiskalną, 1000 złotych, wagi elektroniczne, czytnik kart płatniczych, kalkulatory. Zniknęły też warzywa i owoce. Łączna wartość poniesionych strat zgłaszający wycenił na ponad 4.000 złotych – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Sprawą zajęli się rusieccy dzielnicowi. Mając dobre rozpoznanie w swoim rejonie służbowym ustalili, że sprawcą tego włamania może być bezdomny, który ma już na swoim koncie inne kradzieże sklepowe. Mężczyzna ten pomieszkiwał w pustostanie znajdującym się niedaleko miejsca zdarzenia.

- Kiedy mundurowi pojechali sprawdzić swoje przypuszczenia okazało się, że ich typowania są "strzałem w dziesiątkę". W pustostanie znaleźli skradzione warzywa i owoce. Zatrzymanie podejrzewanego było już tylko kwestią czasu. Rusieccy policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mógł przebywać 56-latek. Namierzyli go, kiedy spał pijany w innym pustostanie na terenie sąsiedniej miejscowości. Złodziej został zatrzymany. Sam wskazał policjantom miejsce ukrycia pozostałych fantów. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ruścu odzyskali wszystkie skradzione rzeczy – dodaje Kaszewska.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE