Reklama

Reklama

Najzdolniejsi artyści i sportowcy z Nagrodą Starosty Bełchatowskiego [FOTO]

Opublikowano: pt, 14 gru 2018 19:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątkowe popołudnie, 14 grudnia w MCK oficjalnie wręczono „Nagrody Starosty Bełchatowskiego”. Artyści, sportowcy i szkoleniowcy z powiatu bełchatowskiego zostali uhonorowani za wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach, które zdobyli na przestrzeni ostatniego roku.

Reklama

Nagrodą Zarządu Powiatu w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury wyróżniono cztery osoby. Pula nagród dla artystów wyniosła w tym roku 7500 zł. Nagrodzeni to:

Bartłomiej Domański z Kluk, muzyk, dyrygent, uczestnik wielu projektów, m.in. „Requiem” Gabriela Faurego, „Abba Symfonicznie” na Dniach Ursynowa w Warszawie. Pan Domański aktywnie koncertuje w kraju i na świecie. Największym sukcesem był koncert w Rosji – Kaliningrad Jazz Festival. Bierze czynny udział w kursach mistrzowskich, wykładach, konferencjach naukowych dotyczących muzyki. Prowadzi dwa zespoły: Chór w II Liceum Ogólnokształcącym oraz Orkiestrę Dętą OSP Dobrzelów. Nagroda: 1500 zł.

Tomasz Orłowski jest uczniem klasy saksofonu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bełchatowie. Jego umiejętności wirtuozerskie i muzykalność zostały docenione na wszystkich konkursach, w których brał udział. Wśród laurów Tomasza Orłowskiego są: I miejsce w XXV Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej , I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym „Za kotarą”, I miejsce w IV Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w ramach European Saxophone Forum 2018 pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagroda dla młodego muzyka wyniosła 2000 zł.

Konrad Fiszer instrumentalista, gra na flecie. Na liście jego osiągnięć są m.in. I nagroda w konkursie International Music Competition Salzburg „ Grand Prize Virtuoso”, udział w RCS Mentoring Scheme w BBC Scottish Symphony Orchestra, wyróżnienie w Classical Concerto Competition of Royal Conservatoire of Scotland. Nagroda: 2000 zł.

Mariusz Gosławski, plastyk, fotograf, poeta i teolog, który bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Jest najbardziej znanym w Polsce artystą malującym kawą. Ponadto Gosławski prowadzi warsztaty artystyczne, prelekcje, wykłady. W roku 2018 brał udział w około 50 inicjatywach artystycznych. Na uwagę zasługuje jego udział w projektach międzynarodowych (japońsko-polskich), a także udział w programie telewizyjnym łódzkiej TU TOYA. Nagroda: 2000 zł.

Na nagrody za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w mijającym roku przeznaczono 28 tys. zł. Kwotę tę podzielono wśród trzydziestu dwóch zawodników i trenerów. Najwyższa gratyfikacja wyniosła 1590 zł, najniższa 337 zł. .

Nagrodzeni sportowcy: Waldemar Stawowczyk, Weronika Centka, Ida Lis, Aleksandra Gaworska, Sebastian Link, Jacek Dawid, Krzysztof Brezyna, Mariusz Jurczyk, Michał Benben, Szymon Woźniak, Marcin Marciniak, Dominik Proszak, Maja Naturalna, Kacper Wośko, Julia Grochulska, Natalia Krześlak, Karolina Stępień, Łukasz Nowicki, Mateusz Górny, Julia Grzelewska, Oskar Łucki, Filip Chrosta, Aniela Lis, Jakub Śniady, Patrycja Hałubińska, Adam Patrzyk.

Nagrodzeni trenerzy: Dominik Posmyk, Radosław Kolanek, Łukasz Mantyk, Michał Benben, Michał Tybora, Stefan Piasecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +9 / -9

    Leo

    No bez jaj. Bakalarczyk kup białą koszulę dobrej jakości i przede wszystkim o dobrym rozmiarze. Niezapięty guzik pod szyją ??? Na imprezie pijackiej jesteś czy reprezentujesz starostwo??? Tragedia. Ale chłopu słomy nie wygarniesz...myśli, że tak ma być.

  • 3 lata temu | ocena +6 / -6

    Halina Rygier

    Oj , napracuje się Nowa Władza Powiatu !!! Ile trzeba rąk uścisnąć , ile prezentów i nagród wręczyć ,ile wygłosić podziękowań i gratulacji ...