Reklama

Reklama

Najszybszy pływak na świecie i najlepszy strzelec w Polsce pochodzą z powiatu bełchatowskiego

Opublikowano: czw, 23 lis 2017 09:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowianin Filip Mielczarek to najlepszy pływak wśród strażaków na świecie. Z kolei Wiktor Blada z Wolicy to aktualny Mistrz Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Wczoraj obaj sportowcy otrzymali z rąk Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego gratulacje za osiągnięte wyniki i promowanie powiatu bełchatowskiego.

Reklama

W bełchatowskim starostwie odbyło się spotkanie sportowców ze starostą i mediami. Filip Mielczarek przyniósł na nie dosłownie „worek” medali, natomiast Wiktor Blada pistolet pneumatyczny, którym wystrzelał tytuł Mistrza Polski Młodzików.

- Dla mnie jest to przywilej, wielka przyjemności i zaszczyt, że mogę gościć dziś tych młodych ludzi, którzy tak ambitnie realizują swoje pasje i marzenia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Mam nadzieję, że sprzęt, który powiat Wam zakupił, będzie pomocny przy treningach i przyczyni się do osiągania jeszcze większych sukcesów. Dziękuję Wam za godne reprezentowanie naszego powiatu i trzymam kciuki za kolejne medale, puchary i sukcesy.

Filip Mielczarek jest strażakiem, studiuje w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W mistrzostwach świata strażaków i policjantów, które odbyły się w tym roku w Los Angeles zdobył dwa złote medale, srebro i brąz. To największe sukcesy wychowanka EKS Skry Bełchatów i Omegi Kleszczów.

- Te wszystkie medale zdobyłem w czasie trzech lat studiów, startując na różnego rodzaju zawodach sportowych – mówi Filip Mielczarek. - Najcenniejsze dla mnie jednak są medale przywiezione w tym roku z USA, z zawodów służb mundurowych. Mam też 10-cio krotny tytuł Mistrza Polski Strażaków w pływaniu, siedmiokrotnie byłem tam też drugi i dwukrotnie trzeci. Myślę, że do końca studiów coś jeszcze uda mi się dołożyć do tej kolekcji.

Filip Mielczarek w Los Angeles sięgnął po złote medale na 100 m stylem grzbietowym i 1500 kraulem. Do tego dorzucił srebro na 50 m stylem dowolnym i brąz w sztafecie 4x50 m. W podziękowaniu za wyniki otrzymał do starosty profesjonalny zestaw do słuchania muzyki pod wodą.

- To urządzenie bardzo mi się przyda podczas monotonnych, codziennych treningów – mówi Filip. - Pływając większość czasu spędzam z głową pod wodą, więc co oczywiste z nikim nie mogę nawet porozmawiać, a dzięki wodoodpornemu zestawowi będę mógł słuchać muzyki, co umili trening.

Z kolei Wiktor Blada z Wolicy koło Kleszczowa należy do Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka”. Ma dopiero 15 lat, ale już sporo sukcesów na koncie. Podczas rozgrywanych w tym roku w Zielonej Górze, Mistrzostw Polski Młodzików w strzelectwie, Wiktor wystrzelał złoty medal. Zdobył tym samym tytuł Mistrza Polski.

- Wywalczyłem ten tytuł w konkurencji pistolet pneumatyczny z wynikiem 278 punktów – mówi Wiktor Blada. - W konkurencji tej startowało 35 zawodników z klubów z całego kraju. Z kolei podczas Międzynarodowych Mistrzostw w Strzelaniu Pneumatycznym "BALTIC CUP 2017" zdobyłem dwa złote medale. W pierwszym starcie w wystrzelałem 278 punktów, natomiast w drugim starcie, ustanowiłem swój rekord życiowy - 281 punktów.

Wiktor otrzymał od starosty profesjonalne buty potrzebne w strzelectwie.

- Choć może wydaje się dziwne, jednak w strzelectwie nawet najmniejsze detale decydują o zwycięstwie – mówi Sławomir Dziegieć z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka”. - Tego rodzaju obuwie stabilizuje strzelca, pozwala mu osiągnąć dobrą postawę i jeszcze lepszą celność. Rodzice Wiktora z własnych środków zakupili dla niego nowoczesny i bardzo profesjonalny pistolet pneumatyczny, buty dopełnią wyposażenia i pozwolą na zdobywanie kolejnych medali.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Ania

    Gratulacje