Reklama

Reklama

Na sesji Rady Powiatu o funkcjonowaniu Wojewódzkiego Szpitala w Bełchatowie

Opublikowano: czw, 31 sie 2017 11:42
Autor:

Na sesji Rady Powiatu o funkcjonowaniu Wojewódzkiego Szpitala w Bełchatowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W środę obradowali powiatowi radni. Sesja nie opierała się tylko na podejmowaniu uchwał, bowiem wystąpił na niej dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie, aby przedstawić informacje na temat funkcjonowania placówki.

Reklama

Mimo, iż szpital nie podlega samorządowi powiatu, jednym z punktem minionej sesji było przedstawienie informacji na temat funkcjonowania obiektu. Z usług placówki korzystają głównie mieszkańcy Bełchatowa i okolic, więc nic dziwnego, że znalazł się w kręgu zainteresowań lokalnych samorządów. Przypominamy, że na początku roku Radni Rady Powiatu zgodzili się na przeznaczenie 200 tys. złotych w celu pomocy na rzecz szpitala. Zastrzyk gotówki umożliwił zakup nowoczesnego sprzętu, m.in. kardiomonitora dla oddziału neurologicznego, aparatu KTG dla oddziału ginekologiczno-położniczego, łóżek szpitalnych oraz wielu innych urządzeń mających duży wpływ na poprawność funkcjonowania szpitala. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie za hojną pomoc oraz całokształt działalności dla dobra placówki w ubiegłym roku otrzymało Medal Amicus Salutis.

-Współpraca szpitala z lokalnymi samorządami jest modelowa, myślę, że inne placówki medyczne mogą brać z niej wzór. Nasz szpital działa płynnie, bez żadnych kłopotów, wszystkie oddziały, które do tej pory funkcjonowały, po wejściu szpitala do tzw. sieci szpitali, nadal będą funkcjonować. Jako jedna z niewielu placówek, których organem tworzącym jest samorząd województwa, bełchatowski szpital uzyskał trzeci, czyli najwyższy poziom referencyjności, co daje nam pewność, że świadczenia, które dotychczas realizowaliśmy, będą również wykonywane w przyszłości– mówi dr Paweł Skoczylas, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.