Reklama

Reklama

Miliony na odszkodowania za obwodnicę Bełchatowa. Kiedy ruszy inwestycja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miliony na odszkodowania za obwodnicę Bełchatowa. Kiedy ruszy inwestycja?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Bełchatów planuje przeznaczyć do 3 mln zł na wypłatę odszkodowań dla mieszkańców, których grunty zostaną przejęte pod budowę obwodnicy wschodniej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przetarg na inwestycję planuje ogłosić do końca stycznia.

Reklama

Wszystko wskazuje, że po wielu miesiącach oczekiwania w końcu rozpocznie się budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Problem w tym, że wciąż nie zostały wykupione przez magistrat wszystkie grunty pod inwestycję, a do tego miasto zobowiązało się w zawartym w 2016 roku z województwem porozumieniu.

W ubiegłym roku magistrat zabezpieczył 2 mln zł na zapłatę przez Województwo Łódzkie odszkodowań za blisko 11 hektarów nieruchomości na terenie miasta i gminy Bełchatów, które mają zostać przejęte pod inwestycję. Pieniądze do województwa nie zostały jednak przekazane, ponieważ przedłużały się postępowania administracyjne dotyczące odszkodowań należnych z tego tytułu.

Miliony na odszkodowania

Dlatego podczas najbliższej sesji rady miejskiej zostanie podjęta kolejna uchwała w sprawie przekazania łącznie do 3 mln zł dla Województwa Łódzkiego na wypłatę odszkodowań za działki, które wcześniej nie zostały przejęte.

- Zakłada się, że odszkodowania będą płacone począwszy od 2022 roku oraz w latach 2023-2024. Do dnia 15 stycznia roku następującego po roku przekazania dotacji, Województwo Łódzkie będzie dokonywać rocznych rozliczeń udzielonej pomocy finansowej i niewykorzystane środki zwróci na rachunek Miasta Bełchatowa – czytamy w uzasadnieniu projektu urchwały.

Kiedy ruszy budowa?

Obwodnica wschodnia Bełchatowa znalazła się na liście dofinansowanych inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na jej budowę przeznaczone zostanie 62,4 mln zł. Kiedy ruszą prace?

- Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. Chcemy to zrobić do końca stycznia – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Wschodnia obwodnica Bełchatowa będzie liczyła w sumie 8 kilometrów. Pierwszy etap budowy obwodnicy będzie obejmował odcinek od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego. Druga część robót ma objąć trasę aż do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy budowaną jezdnię z istniejącą już obwodnicą północną. Budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa powinna zakończyć się w 2024 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy