Reklama

Milion złotych na nową siedzibę MOPS-u. Kiedy przeprowadzka Ośrodka?

Opublikowano:
Autor:

Milion złotych na nową siedzibę MOPS-u. Kiedy przeprowadzka Ośrodka? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przeprowadzka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej coraz bliżej. Z końcem 2017 roku magistrat za milion złotych plus VAT kupił budynek po Energoinżu przy ulicy Staszica. W tej chwili nieruchomość czeka adaptacja na potrzeby MOPSu. Na ten cel w miejskiej kasie już zarezerwowano pieniądze.

Kiedy MOPS zacznie funkcjonować w nowej siedzibie? Konkretnych dat nie ma, bo wszystko będzie zależało od przebiegu niezbędnych prac adaptacyjnych.

- Na pewno konieczne są prace wewnątrz, aby przystosować pomieszczenia do pracy biurowej i zapewnić miejsce do swobodnych rozmów z mieszkańcami, którzy korzystają ze świadczeń placówki. Potrzebna będzie również winda. Jednak na jej zakup i montaż chcemy się ubiegać się o środki zewnętrzne – prawdopodobnie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa i dodaje: - Być może uda się, aby pierwszych klientów MOPS przyjął w nowej siedzibie już w 2018 roku (źródło: www.belchatow.pl)

O potrzebie znalezienia nowej siedziby dla Ośrodka mówiło się od dawna. Obecna, przy ulicy Dąbrowskiego jest ciasna, a sprawna (często też wymagająca dyskrecji) obsługa klientów stwarza wiele kłopotów. Dlatego też już we wrześniu Urząd Miasta złożył syndykowi masy upadłościowej ofertę zakupu nieruchomości, 28 grudnia doszło do finalizacji transakcji.

Zdaniem urzędników budynek przy Staszica jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. W jego otoczeniu znajduje się duży parking, w najbliższym sąsiedztwie przystanek autobusowy. Wejście do budynku ma podjazd, co z pewnością jest korzystne nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również rodziców z wózkami dziecięcymi. Zgodnie z planami klienci MOPSu mają być obsługiwani na parterze trzypiętrowego biurowca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE