Reklama

Mieszkania na własność za jedyne 15% wartości. Poważna promocja ma skusić bełchatowian

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania na własność za jedyne 15% wartości. Poważna promocja ma skusić bełchatowian - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa mogą zdecydować się na wykupienie wynajmowanych mieszkań komunalnych po zaniżonej cenie. Chętni mogą to zrobić do 31 grudnia 2020 roku, a oszczędność może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych – za wykup mieszkania bełchatowianie zapłacą bowiem od 15% do 25% jego rynkowej wartości. Aby skorzystać z upustu, należy wystąpić do magistratu z odpowiednim wnioskiem.

Ci z mieszkańców, którzy są najemcami mieszkań komunalnych mają teraz okazję wykupić je po bardzo korzystnej cenie. Obowiązują trzy rodzaje bonifikat, w zależności od tego w jakim rejonie miasta znajduje się mieszkania. Na os. Binków, bonifikata wynosi 75%, na os. Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ul. Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej będzie to 80%. Na największą, bo aż 85% zniżkę mogą liczyć najemcy mieszkań na os. 1000 -lecia, Wolności, 1-go Maja, Żołnierzy POW, Budowlanych oraz przy ul. Fabrycznej, Sienkiewicza, Lecha i Marii Kaczyńskich i Czyżewskiego.

- Co to oznacza w praktyce? – Przykładowo, korzystając z 85 proc. bonifikaty za mieszkanie, które na wolnym rynku warte jest 250 tys. zł, trzeba będzie zapłacić 37,5 tys. zł. Oszczędzamy wtedy ponad 212 tys. zł. W swoim zasobie miasto ma jeszcze 1250 mieszkań komunalnych. Są to głównie lokale przejęte m.in. po elektrowni, kopalni, zakładzie energetycznym, które z mieszkań zakładowych, stały się właśnie komunalnymi. Stąd takie bonifikaty przy ich sprzedaży – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Urzędnicy planują, że tak duży upust zachęci najemców do zakupu mieszkania i przyspieszy podjęcie przez nich decyzji. Uzyskane fundusze pomogłyby zrealizować przedsięwzięcia zapisane na 2020 rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE