Reklama

Miejscy radni nie pojawią się w Sali Herbowej przez koronawirusa . Głosować będą korespondencyjnie

Opublikowano:
Autor:

Miejscy radni nie pojawią się w Sali Herbowej przez koronawirusa . Głosować będą korespondencyjnie  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaplanowana na środę, 30 września sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie nie odbędzie się w standardowym trybie. Radni będą głosować korespondencyjnie. Sytuacja jest spowodowana wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników magistratu – decyzja ma być więc podyktowana troską o bezpieczeństwo zdrowotne rajców. Mimo tego, zorganizowana zostanie transmisja online, która rozpocznie się o godzinie 10:00.

Miejscy rajcy po raz kolejny zmuszeni będą do prowadzenia obrad w trybie korespondencyjnym. W praktyce oznacza to, że otrzymają pakiety materiałów dot. zaplanowanego porządku sesji, a także specjalne druki – za ich pomocą będą zdalnie głosować nad uchwałami. Jak informuje magistrat, decyzja podyktowana jest wykryciem koronawirusa u jednego z pracowników Urzędu Miasta – więcej na ten temat przeczytacie w artykule Koronawirus w Urzędzie Miasta...

Co zaplanowano na najbliższą, XXVI sesję rady miasta? Radni zajmą się m.in projektem uchwały w sprawie "Strategii Rozwoju elektromobilności dla Miasta Bełchatowa na lata 2020-2036"

- Dokument pozwoli wdrożyć działania, które mają wpłynąć na ograniczanie niskiej emisji i uspokojenie miejskiego ruchu drogowego. Umożliwi także sięganie po kolejne fundusze unijne na realizację zapisanych w strategii działań. Rada określi również zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Radni mają pochylić się również nad programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności na terenie Bełchatowa.

- Magistrat proponuje kilka zmian, które pozwolą zrealizować program kastracji i sterylizacji właścicielskich psów oraz kotów. Tradycyjnie w proponowanym porządku obrad znalazły się też punkty związane ze zmianami w miejskim budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej – informują urzędnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE