Reklama

Międzynarodowy Dzień Tańca

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowy Dzień Tańca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wieczór taneczny, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK Gigantów Mocy, w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca,

W ostatni weekend kwietnia, tańczyć będzie cały Świat! Nie inaczej będzie w Bełchatowie. 27 kwietnia, na scenie MCK Gigantów Mocy, zaprezentują się grupy taneczne, działające przy MCK: Studio Tańca Szałański, Grupa Folklorystyczna RAJKA, Grupa Taneczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz gospodarze – Zespół Tańca Współczesnego PROGRESS. Każda z nich pokaże zupełnie inną stronę tańca, eksplorując jego najciekawsze style – taniec współczesny, modern jazz, taniec towarzyski, taniec ludowy, balet.To nie wszystko! Niezwykłe układy na wózkach inwalidzkich, zaprezentują bełchatowscy tancerze, w projekcie „Taniec bez barier”.

Wstęp wolny.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony przez Unesco w 1982 roku, aby uczcić pamięć francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges’s Noverr’a. Na całym świecie, odbywają się wówczas koncerty, wystawy, kursy taneczne i uliczne pokazy. Najważniejsze jest jednak coroczne przesłanie. Tradycją jest, że każdego roku inny artysta związany ze sztuką taneczną, przygotowuje orędzie skierowane do wszystkich tancerzy świata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE