Reklama

Międzynarodowy Dzień Tańca w MCK-u

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowy Dzień Tańca w MCK-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, obchodzonego na całym świecie każdego roku, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pokazy tańca, które zostaną zaprezentowane na scenie sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy dnia 27 kwietnia, o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

W ostatnią sobotę kwietnia obchodzić będziemy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony przez UNESCO w 1982 roku, aby uczcić pamięć francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georgesa Noverr’a. Na całym świecie w tym dniu odbywają się koncerty, wystawy, kursy taneczne i uliczne pokazy. Świętujemy i my - choć w tym roku nieco wcześniej niż reszta świata. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca przypadają na 29 kwietnia. My jednak – z uwagi na majowy weekend – zapraszamy Państwa już dwa dni wcześniej, na sobotę 27 kwietnia.

Tego dnia, na scenie sali teatralno-widowiskowej, od godziny 17:00, prezentować się będą wszystkie grupy Tańca Współczesnego PROGRESS, od lat działającego w MCK. Wielokrotnie nagradzani, utalentowani członkowie grupy zatańczą współczesne choreografie. Prócz nich na deski sceny wyjdą również grupy baletowe Mateusza Szałańskiego oraz tancerze „Tańca bez barier” – prezentujący niezwykłe układy na wózkach inwalidzkich, a także dzieci i młodzież tańczące hip – hop pod okiem instruktor tańca Michaliny Ochockiej. Zobaczymy także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, trenujących taniec w ramach grupy tanecznej bełchatowskiego UTW. Wszystkie grupy, które zaprezentują się w ramach tego wydarzenia, szlifują na co dzień swoje umiejętności w Miejskim Centrum Kultury.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca dedykowane są pamięci zmarłego Mateusza Kuśmierka, którego z ogromnym żalem pożegnaliśmy w tym roku. Mateusz był wieloletnim członkiem działającej przy Miejskim Centrum Kultury grupy „Taniec bez barier”, gdzie trenował pod okiem instruktora Mateusza Szałańskiego. W ciągu wielu lat uczestniczył w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego na wózkach – za każdym niemal razem zdobywając medale i wysokie wyróżnienia. Jego pasja i miłość do tańca pozostają dla nas wielką inspiracją.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE