Reklama

Międzynarodowe warsztaty fotograficzne

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe warsztaty fotograficzne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne

Fotografowie z Niemiec, Czech, Słowacji oraz kilku polskich miast przyjadą do Bełchatowa. W sumie blisko pięćdziesiąt fotografików, przez cztery dni – od 8 do 10 czerwca – będą wspólnie doskonalić umiejętności, ale też poznawać miasto i region. Wszystko w ramach międzynarodowych warsztatów „Energia”, które już po raz ósmy organizuje Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, a prezydent Mariola Czechowska wspiera honorowym patronatem.

– Program jest napięty, ale zapowiada się ciekawie. Planujemy wykłady, prezentacje, sesje w plenerze i studiu – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes BTF. – Słowem przewodnim jest ENERGIA i tematy poszczególnych zajęć odnoszą się właśnie do niej. Spotkamy się z artystami z Krakowa, którzy opowiedzą oraz nauczą, jakwydobywać piękno opuszczonych i zaniedbanych budynków. Na pewno ciekawe będą warsztaty w zelowskiej hucie szkła. Będziemy fotografować zwierzaki z bełchatowskiego schroniska, na placu Narutowicza mamy zaplanowaną sesję z modelkami, nocą sfotografujemy portrety na tle Wawrzkowizny. Spotkamy się też z seniorami, których oczywiście będziemy robić zdjęcia. Do tego warsztaty z martwej natury i w studio – dodaje prezes BTF.

Wszystkie zajęcia poprowadzą fotografowie, którzy mają na swoim koncie spory dorobek, a nawet międzynarodowe nagrody. Warsztaty podsumuje wystawa. Tym razem będzie ona prezentować prace wszystkich uczestników zajęć. Tradycyjnie będzie ją można oglądać po wakacjach w Gigantach Mocy w „Galerii na piętrze”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE