Reklama

Reklama

Michalkiewicz, Żebrowski i Płużański odwiedzą Bełchatów

Opublikowano: czw, 21 wrz 2017 19:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższą sobotę w na zaproszenie stowarzyszenia Bełchatowianie dla Narodu do naszego miasta przyjadą: Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski i Tadeusz Płużański. Prelegenci zaproszą do wspólnej dyskusji na temat "Polska a mniejszości narodowe".

Reklama

Stanisław Michalkiewicz jest prawnikiem, wykładowcą akademickim, publicystą i autorem książek o tematyce społeczno - politycznej. W czasach PRLu był działaczem opozycji. Leszek Żebrowski historyk i ekonomista aktywny działacz społeczno - polityczny, podobnie jak Michalkiewicz, w latach 70. i 80. działał w opozycji antykomunistycznej. Najmłodszym zaproszonym prelegentem jest dziennikarz, historyk i publicysta Tadeusz Płużański, który specjalizuje się w powojennej historii Polski.

Jak podkreśla Szymon Rozmarynowski, członek stowarzyszenia Bełchatowianie dla Narodu tematyka sobotniego spotkania bez dwóch zdań jest wyjątkowo aktualna, budzi emocje i kontrowersje.

- Porozmawiamy jak temat mniejszości etnicznych wyglądał kiedyś, a jak sytuacja ma się dziś oraz jakie są prognozy na przyszłość. Wybór tematyki naszego spotkania nie jest przypadkowy, od kilkunastu miesięcy przecież zarówno w polskiej jak i europejskiej opinii publicznej przetacza się gorąca dyskusja na temat emigracji. Jesteśmy głęboko przekonani, że wiedza i cenne spostrzeżenia zaproszonych prelegentów pozwolą na ten trudny temat spojrzeć z szerokiej perspektywy - mówi Rozmarynowski.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 września w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury (na piętrze), początek godzina 16:00. Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Sławomir R.

  Wielka szkoda że nie mogłem być na tym bardzo ciekawym spotkaniu.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Ela

  Ale gdzie spotkanie?

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Robert

  Temat bardzo ciekawy jednak czy wybór prelegentów nie jest jednak zbyt stronniczy - czy nie powinno się przedstawić na takim spotkaniu opinii różnych stron?