Reklama

Miasto odwołuje zaplanowane imprezy. Pandemia pokrzyżowała obchody tegorocznych Dni Papieskich

Opublikowano: pon, 12 paź 2020 17:02
Autor:

Miasto odwołuje zaplanowane imprezy. Pandemia pokrzyżowała obchody tegorocznych Dni Papieskich  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Program zaplanowanych na najbliższy tydzień Dni Papieskich uległ zmianie. Decyzja jest podyktowana epidemią wywołaną koronawirusem. Odwołano m.in. akcję wieszania serduszek od przedszkolaków na pomniku papieża, a także tradycyjny kiermasz kremówek.

W tym tygodniu miały rozpocząć się uroczystości związane z XVI Dniami Papieskimi – w związku z tym, że od soboty 10 października Bełchatów znalazł się w czerwonej strefie, ich harmonogram musiał ulec zmianie.

- Nie odbędzie się ta część obchodów, którą organizuje miasto. Przedszkolaki w tym roku nie będą zawieszały serduszek przy pomniku Papieża Polaka, przy ulicy Kościuszki. Nie będzie też planowanego na niedzielę 18 października, tradycyjnego kiermaszu kremówek – informuje magistrat.

Dodatkowo, jeśli w najbliższy czwartek zapadnie decyzja o utrzymaniu powiatu bełchatowskiego na liście czerwonych stref, nie odbędzie się zaplanowane na 22 października otwarcie Gabinetu Numizmatycznego i wystawy z okazji 100 -lecia urodzin Jana Pawła II. Co za tym idzie, odwołane będą prelekcje Janusza Parchimowicza oraz Norberta Wojciechowskiego, które zaplanowano na dzień otwarcia ekspozycji.

- Uroczystości religijne w kościołach, zaplanowane w związku z obchodami XVI Bełchatowskich Dni Papieskich, są organizowane niezależnie, przez poszczególne parafie – informują urzędnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE