Reklama

Miasto i powiat w obliczu strajku nauczycieli. Co z egzaminami? [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Miasto i powiat w obliczu strajku nauczycieli. Co z egzaminami? [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wizja nauczycielskiego strajku robi się coraz bardziej realna – dzisiejsze rozmowy rządu ze środowiskiem nauczycielskim nie przyniosły zamierzonego rezultatu – porozumienia ciągle brak. To oznacza, że już w poniedziałek 8 kwietnia może ruszyć akcja protestacyjna. Samorządy miasta i powiatu deklarują, że są przygotowane do strajku.

Blisko 5 tysięcy uczniów wszystkich bełchatowskich szkół podstawowych i ponad tysiąc przedszkolaków miejskich placówek ma mieć zapewnioną opiekę, egzaminy – zarówno gimnazjalny jak i ośmioklasistów mają przebiegać bez zakłóceń – taką informację na konferencji prasowej przekazał wiceprezydent Łukasz Politański.

- W gimnazjach mamy już skompletowane zespoły nadzorujące, jeśli chodzi o szkoły podstawowe już je kompletujemy – mówił wiceprezydent Łukasz Politański, który odpowiada między innymi za sprawy oświaty.

Jak podkreślił Politański samorząd skorzysta z furtki przy organizacji egzaminów jaką daje zmiana ministerialnego rozporządzenia.

- Teraz nie tylko nauczyciel czynny może być członkiem takiej komisji, ale nawet taki nauczyciel, który nie pracuje obecnie w żadnej szkole – mówił podczas spotkania z dziennikarzami i dodał: - Część egzaminów odbędzie się w salach gimnastycznych, a nie w klasach. Robimy wszystko, by zapewnić dzieciom jak najlepszy komfort. W przypadku egzaminów językowych skorzystamy z profesjonalistów pod względem nagłośnienia sal.

Poza uczniami przystępującymi do egzaminów są też te z młodszych roczników, które lekcji mieć nie będą i w tym przypadku przygotowano się na zapewnienie im opieki, przede wszystkim w szkolnych świetlicach, ale nie tylko. Urzędnicy w porozumieniu z dyrektorami uruchomiło placówki kultury. Zarówno w Muzeum Regionalnym, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz w Miejskim Centrum Kultury i Miejskiej przygotowano ofertę zajęć dla dzieci.

- W godz. 8-10 dzieci mogą przyjść na zajęcia do Muzeum Regionalnym (oferta TUTAJ ) . Od godz. 10 do 12 odbywać się będą zajęcia biblioteczne w siedzibie głównej MiPBP, a w godz. 12-14 warsztaty teatralne i muzyczne w Miejskim Centrum Kultury - informują miejscy urzędnicy.

Opiekę mają mieć zapewnione przedszkolaki, choć do akcji strajkowej przystąpi większość z nich,strajkować nie będzie Samorządowe Przedszkole nr 5,7 i 8 i w nich zajęcia będą odbywać się normalnie. W części placówek będą wprowadzone tzw dyżury, czyli rozwiązanie jakie stosowane jest w okresie wakacji.

- Dla dzieci z przedszkoli nr 1 i 3 w czasie strajków opieka będzie sprawowana w przedszkolu nr 4. Inne będą funkcjonowały zgodnie z przyjętymi planami – mówił wiceprezydent Łukasz Politański.

Na ewentualny strajk przygotowane są także placówki prowadzone przez powiat bełchatowski. Z dziesięciu jednostek podległych temu samorządowi strajkować nie będą trzy: Bursa Szkolna, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.

Szczegóły w poniższych materiałach video.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE