Reklama

Mecz sezonu bez gości z Łodzi. Widzewiacy nie odpuszczą i będą kibicować z ulicy pod bełchatowskim stadionem?

Opublikowano:
Autor:

Mecz sezonu bez gości z Łodzi.  Widzewiacy nie odpuszczą i będą kibicować z ulicy pod bełchatowskim stadionem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w niedzielę 12 maja wielki finał sezonu 2018/19 na GIEKSA Arenie. W przedostatniej kolejce II ligi i zarazem w ostatnim spotkaniu u siebie „Brunatni” podejmą drużynę Widzewa Łódź, a od wyniku tej konfrontacji zależeć będzie, która z tych dwóch ekip zachowa szanse na awans do Fortuna 1.Ligi. Atmosferę piłkarskiego święta psuje nieco decyzja dotycząca kibiców drużyny gości, którzy zostali ukarani zakazem wyjazdowym, co może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Mowa o czwartkowym werdykcie Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, która zdecydowała o nałożeniu kar na łódzki klub za wydarzenia, do jakich doszło podczas meczu Widzewa z Radomiakiem. Jedną z nich jest tzw. zakaz wyjazdowy, co oznacza, że kibice drużyny gości nie będą mogli pojawić się w niedzielę na GIEKSA Arenie!

Decyzja o zakazie udziału zorganizowanej grupy kibiców Widzewa Łódź w najbliższym meczu o ligowe punkty ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że nie wstrzyma jej nawet ewentualne odwołanie. Sprawa wydaje się więc przesądzona - zorganizowana grupa fanów łódzkiego klubu nie powinna zasiąść w niedzielne popołudnie w sektorze gości GIEKSA Areny.

W świecie polskiego futbolu zdarza się dość często, że fani ekip przyjezdnych pomimo oficjalnych zakazów pojawiają się na meczach swoich drużyn, dzięki uprzejmości miejscowych, którzy umożliwiają im wejście na obiekt. Tyle, że dzieje się tak tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z zaprzyjaźnionymi lub neutralnymi wobec siebie ekipami. W przypadku PGE GKS-u i Widzewa nie ma o tym mowy.

Docierają jednak do nas sygnały, że część fanów łódzkiego klubu wybierze się do Bełchatowa indywidualnie i będzie starała się kupić na własną rękę bilety na sektory "neutralne". Inni rozważają przyjazd w grupie zorganizowanej pod stadion, skąd mieliby wspierać swoich piłkarzy, jeśli ostatecznie nie zostaną wpuszczeni na obiekt.

- W związku z decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN o zakazie wyjazdu kibiców Widzewa Łódź na najbliższy mecz do Bełchatowa, górniczy klub przekazuje do sprzedaży kibicom PGE GKS Bełchatów dodatkowo 460 biletów (do sektora C9 i oraz sektorów gości od C10 do C13), które będą dostępne po wyczerpaniu wejściówek na pozostałe trybuny. Tym samym pula dostępnych biletów na piątek na godz. 15:00 wynosiła 1060 sztuk - poinformował w piątkowe popołudnie Michał Antczak, rzecznik prasowy PGE GKS Bełchatów

Decyzja PZPNu niewiele zmienia z punktu policyjnych przygotowań. Mecz od początku traktowany był jako ten podwyższonego ryzyka i jak udało nam się dowiedzieć w komendzie policji nadal takowa jego charakterystyka zostaje utrzymana.

- Nie mamy informacji co zrobią kibice Widzewa, na pewno klub już nie autoryzuje ich przyjazdu. Niewykluczone, że sympatycy Widzewa będą chcieli przyjechać do Bełchatowa w sposób niezorganizowany i dopingować swoją drużynę, czy to na stadionie czy spoza stadionu. Siły i środki są nadal zaangażowane – powiedział nam Tomasz Kaszewski naczelnik wydziału prewencji KPP w Bełchatowie

W części miasta na prośbę policji wprowadzono czasowy zakaz sprzedaży, podawania i spożywania alkoholu. Obowiązuje on w obrębie ulic: 1 Maja – od ulicy Dąbrowskiego do Sportowej i na ulicy Czyżewskiego - od Targowej do ulicy Północnej. Zakaz wprowadzono na 2 godziny przed meczem, w trakcie jego trwania i 1 godzinę po spotkaniu. Bełchatowskich policjantów mają wspierać mundurowi z Łodzi i innych jednostek regionu. O liczbach funkcjonariuszy nikt nie mówi, mają być adekwatne do zagrożenia.

Przypominamy, że transmisję niedzielnych derbów województwa łódzkiego, pomiędzy PGE GKS-em Bełchatów a Widzewem Łódź, będzie można znaleźć w niedzielę od godziny 13:00 na antenie TVP3, stronie TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej TVP.

Więcej o najważniejszym meczu sezonu można przeczytać >>>TUTAJ<<<!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE