Reklama

Maseczki w powiecie bełchatowskim od połowy października? Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że może to nastąpić szybciej

Opublikowano:
Autor:

Maseczki w powiecie bełchatowskim od połowy października? Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że może to nastąpić szybciej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Plany dotyczące nowych obostrzeń w żółtych i czerwonych strefach uległy zmianie. Wczoraj poinformowano, że zaplanowane rozporządzenie jest dalej konsultowane, a w życie wejdzie najprawdopodobniej w połowie października. Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza jednak, że może do tego dojść szybciej.

Informacje na temat rozporządzenia, które wprowadza nowy reżim sanitarny w żółtych i czerwonych strefach pojawiły się we wtorek, 29 września. Wynikało z nich, że wspomniane rozporządzenie ma być gotowe jeszcze w tym tygodniu. Dla bełchatowian jest to o tyle ważne, że od najbliższej soboty powiat bełchatowski będzie tzw. strefą "żółtą".

Wczoraj jednak Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wdrożenie nowych obostrzeń nie będzie natychmiastowe, dalej prowadzone będą konsultacje związane z rozporządzeniem, a nowe zasady wejdą w życie najprawdopodobniej 15 października. Jak się jednak okazuje, to tylko wstępna data, która może ulec zmianie i obowiązkowo maseczki w przestrzeni publicznej założymy znacznie wcześniej.

- Aktualnie trwają prace nad rozporządzeniem zmieniającym obostrzenia w żółtych i czerwonych strefach. Jest szansa, że jeszcze dziś zostanie ono poddane konsultacjom społecznym – obecnie zakładamy, że wejdzie ono w życie w połowie października. Nie wykluczamy jednak, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać skrócimy Vacatio Legis i rozporządzenie zacznie obowiązywać wcześniej – informuje Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Aktualne informacje na temat obostrzeń panujących w żółtej i czerwonej strefie można znaleźć na rządowej stronie - https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE