Reklama

Mana-wystawa fotografii Jakuba Stępnia w MCK-u

Opublikowano:
Autor:

Mana-wystawa fotografii Jakuba Stępnia w MCK-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Jakuba Stępnia. Wernisaż wystawy, pn. „Mana”, odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:00, w Galerii MCK. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego.

Mana to energia. Przenika cały świat materialny, zarówno ożywiony, jak i ten pozornie pozbawiony życia. W tradycyjnych polinezyjskich wierzeniach mana to siła natury, która urzeczywistnia się we wszystkim, co istnieje, tworząc pomost między różnymi rodzajami bytu. Wydaje się, że industrializm i konsumpcjonizm współczesnych społeczeństw pozbawił je wrażliwości na energię wszechświata. Spiesząc się, zamknięci w ciasnych przestrzeniach samochodów, mieszkań i biur, coraz częściej patrzymy jedynie powierzchownie, nie dostrzegając bogactwa rzeczywistości, która kryje się pod powierzchnią tego, co widzialne na pierwszy rzut oka. Zadowalamy się prostymi rozwiązaniami. choć jednocześnie czujemy, że czegoś nam brakuje.

„Mana” to zapis poszukiwań tej wszechobecnej siły. Twórcze wykorzystanie fotograficznego medium pozwala przekroczyć granice ludzkiej percepcji, wydobyć esencję z krajobrazów, przedmiotów i ludzi. „Mana” dowodzi, że w istocie „wszystko płynie”, a raczej przepływa – dla każdego być może nieco innym nurtem. Warto czasem po prostu mu się poddać.

Kuba Stępień – urodzony w Łodzi, pochodzący z Bełchatowa, mieszkający w Krakowie student Akademii Fotografii oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE