Reklama

Małżeństwo złodziei w akcji. Była szarpanina, ucieczka, a nawet próba przejechania policjanta!

Opublikowano:
Autor:

Małżeństwo złodziei w akcji. Była szarpanina, ucieczka, a nawet próba przejechania policjanta! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Włamywacze którzy dopuścili się kradzieży 2,5 tys zł są już w rękach bełchatowskiej policji. Dwoje mieszkańców Bydgoszczy w wieku 24 i 27 lat "wpadło" na gorącym uczynku – zauważył ich policjant, który był wtedy w czasie wolnym od służby. Początkowo, złodziejom udało się uciec, jednak działania policji okazały się skuteczne, a sprawcy zostali już namierzeni i zatrzymani.

Sytuacja miała miejsce 12 maja na terenie jednej z posesji w miejscowości Słupia. Będący tego dnia w czasie wolnym od służby policjant, który na co dzień pracuje w łódzkim oddziale prewencji spacerował ze swoim psem. W pewnej chwili zwrócił uwagę na dwie osoby, które wychodziły przez tylne okno budynku – wzbudziło to jego policyjną czujność.

- Kiedy stróż prawa zauważył, że mężczyzna trzyma w ręku duży metalowy klucz oraz ...słoik z banknotami natychmiast zareagował. Okoliczności jasno wskazywały, że będący w czasie wolnym od służby policjant ma do czynienia z włamywaczami. Podbiegł do podejrzewanych i podjął interwencję – informuje KPP Bełchatów.

Złodzieje byli wyraźnie zaskoczeni sytuacją i natychmiast rzucili się do ucieczki – kobiecie udało się zbiec, a mężczyzna wplątał się w szarpaninę z policjantem. W jej trakcie, funkcjonariusz odzyskał słoik ze skradzionymi pieniędzmi i obezwładnił włamywacza. Wtedy stało się coś, czego policjant się nie spodziewał. Na miejsce podjechała osobówka, której kierowca zachowywał się, jakby chciał rozjechać policjanta, by pomóc swemu towarzyszowi.

- Ostatecznie sprawcy udało się oswobodzić i uciec z miejsca zdarzenia. Włamywacze odjechali czarnym oplem. Mieli jednak pecha ponieważ stróż prawa zapamiętał wiele szczegółów, które były pomocne w późniejszym procesie wykrywczym – informują policjanci.

Na miejscu pojawili się policjanci z KPP Bełchatów, którzy natychmiast zajęli się sprawą. Przeprowadzono oględziny miejsca włamania, zabezpieczono ślady kryminalistyczne, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

W wyniku działań przeprowadzonych przez kryminalnych z bełchatowskiej komendy, sprawa wkrótce znalazła swój finał. Policjanci wytypowali sprawców i rankiem, 6 lipca złożyli im wizytę.

- Małżonkowie w wieku 24 i 27 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za włamanie, jej mąż również za kradzież rozbójniczą - podaje KPP Bełchatów.

Decyzją prokuratora, 24 -latka została objęta policyjnym dozorem, jej mąż trafił natomiast do policyjnego aresztu. Za kradzież i rozbój grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE