Reklama

Reklama

Małżeństwa z Bełchatowa nagrodzone medalami prezydenta Polski. Są już 50 lat razem [FOTO]

Opublikowano: pt, 10 cze 2022 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sześć małżeństw z Bełchatowa otrzymało w piątek 10 czerwca medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość Złotych Godów odbyła się w Muzeum Regionalnym.

Reklama

Medale nadawane są przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Mogą się o niego ubiegać małżeństwa, które są razem od co najmniej 50 lat. Wystarczy jedynie złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Okolicznościowe dyplomy i medale zostały przekazane małżonkom przez wiceprezydenta Łukasza Politańskiego w sali ślubów Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Pogratulował im on tak długiego stażu małżeńskiego i życzył kolejnych wspólnie spędzonych lat.

- Ponad pięćdziesiąt lat temu ślubowaliście sobie Państwo miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Te lata były świadkami szczęścia, wzajemnej opieki i wsparcia. Pewnie zdarzały się również trudniejsze momenty, jednak dochowaliście Państwo złożonej przysięgi i dziś jesteście wzorem do naśladowania dla młodych małżonków - mówi wiceprezydent Politański.

Uhonorowane pary małżeńskie to Elżbieta i Marek Korzeniowscy, Stanisława i Alfred Hamczykowie, Wanda i Henryk Pogodzińscy, Teodozja i Zbigniew Krygierowie, Halina i Bronisław Ugorscy oraz Anna i Bolesław Gotwaldowie.

- Żeby przeżyć tyle lat to trzeba być bardzo wyrozumiałym, umieć przebaczać, nie przyjmować wszystkiego zbyt dosłownie. Potrzeba również dużo cierpliwości - mówi Elżbieta Korzeniowska, jedna z nagrodzonych medalem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy