Reklama

Magistrat pyta mieszkańców na co wydać pieniądze. Bełchatowianie mają czas do końca września

Opublikowano:
Autor:

Magistrat pyta mieszkańców na co wydać pieniądze. Bełchatowianie mają czas do końca września  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęły się prace związane z projektem budżetu Miasta Bełchatowa na rok 2021. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? O to magistrat zapytał radnych oraz mieszkańców. Swoje propozycje możecie składać do 30 września.

Budżet jest dokumentem, w którym szczegółowo określa się zarówno planowane dochody, jak i wydatki samorządu na dany rok.

- Zapisuje się w nim m.in. gdzie będą budowane drogi, wodociągi i inne potrzebne urządzenia techniczne, ile gmina przeznaczy na zielone inwestycje, remonty szkół i przedszkoli czy zadania z zakresu pomocy społecznej oraz szeroko pojętej oświaty – informuje magistrat.

Jak co roku, w trakcie przygotowywania projektu bełchatowskiego budżetu, magistrat zachęca do składania własnych propozycji. Mieszkańcy oraz radni mają na to czas do 30 września, a jak złożyć wniosek? Wystarczy pobrać i wypełnić odpowiednie pismo, które znajdziecie pod TYM linkiem. Należy pamiętać, że składana propozycja powinna zakładać inwestycję o charakterze publicznym, związaną z realizacją zadań gminy.

- Bełchatowianie chętnie korzystają z możliwości zaproponowania inwestycji, które ich zdaniem powinny znaleźć się w budżecie. Co roku otrzymujemy około 100 takich wniosków. Najczęściej dotyczą remontów dróg, chodników czy stworzenia nowych miejsc parkingowych lub placów zabaw – informuje urząd miasta.

Po 30 września wszystkie złożone propozycje mają zostać przeanalizowane i ocenione pod kątem możliwości ich realizacji, chodzi głównie o aspekt finansowy. Urzędnicy zaznaczają przy tym, że priorytetowo traktowane będą inwestycje zawarte w Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2015-2022 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Projekt budżetu Miasta Bełchatowa ma trafić do radnych oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej do 15 listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE