Reklama

Reklama

Magistrat deklaruje pomoc dla ukraińskich miast. Czy uchodźcy trafią też do Bełchatowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Magistrat deklaruje pomoc dla ukraińskich miast. Czy uchodźcy trafią też do Bełchatowa?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat w związku z wybuchem wojny na Ukrainie deklaruje pomoc dla miast partnerskich. Czy do Bełchatowa mogą trafić uchodźcy?

Reklama

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę i toczącą się tam wojną, władze Bełchatowa zadeklarowały pomoc materialną dla miast partnerskich: Nowogradu Wołyńskiego oraz Jużnoukraińska. 

- Miasto Bełchatów jeszcze dzisiaj wystosuje pismo do miast partnerskich na Ukrainie Nowogradu Wołyńskiego oraz Jużnoukraińska z deklaracją zorganizowania szerokorozumianej pomocy materialnej - poinformowała Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistratu. 

 Jak podaje magistrat, mogłyby to być m.in. agregaty prądotwórcze, artykuły żywnościowe czy środki chemiczne. 

Czy Bełchatów mógłby przyjąć, uciekających przed wojną, uchodźców z Ukrainy? Takiego scenariusza nie można wykluczyć, a magistrat przyznaje, że na taką sytuację już się przygotowuje. 

- Miasto Bełchatów w miarę niepokojącego rozwoju sytuacji na Ukaranie, nie wyklucza możliwości przyjęcia osób uciekających przed wojną na Ukrainie. Dotychczas do miejskiego urzędu nie wpłynęły wytyczne od Wojewody Łódzkiego, miasto już teraz na taką dyspozycję się przygotowuje - informuje Kryspina Rogowska. 

  •  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE