Reklama

Lipowa. Kolejne ofiary czadu. Dwie osoby w szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Lipowa. Kolejne ofiary czadu. Dwie osoby w szpitalu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czad znów zbiera żniwo. Dziś wczesnym rankiem dwie osoby trafiły do bełchatowskiego szpitala po zatruciu. Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Lipowej.

Po godzinie 5-tej rano do akcji zostały zadysponowane dwie jednostki bełchatowskiej Państwowej Straży Pożarnej.

- Do akcji zostaliśmy wezwani przez obecną na miejscu ekipę pogotowia ratunkowego. Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia medycy udzielali pomocy poszkodowanym. Strażacy zmierzyli poziom tlenku węgla. W już przewietrzonych pomieszczeniach mieszkalnych stwierdzono stężenie na poziomie 245 ppm, a w kotłowni tlenku węgla było jeszcze więcej, bo grubo ponad 500 ppm – mówi Wojciech Maciejewski z bełchatowskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Pogotowie ratunkowe wezwała 80-letnia lokatorka domu, drugim poszkodowanym jest 46- letni mężczyzna. Oboje trafili do bełchatowskiego szpitala.

- Pacjenci przebywają na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pacjentka jest przytomna, podobnie jak mężczyzna, ale jego kondycja jest gorsza. Lekarze poddają obie hospitalizowane osoby niezbędnemu leczeniu wypierając z ich organizmów karboksyhemoglobinę, która powstaje wskutek połączenia cząsteczki tlenku węgla z hemoglobiną – mówi Katarzyna Babczyńska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE