Reklama

Lekcji nie będzie, ale co z uczniami? Władze Bełchatowa przedstawiają sytuację w obliczu planowanego strajku nauczycieli [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Lekcji nie będzie, ale co z uczniami? Władze Bełchatowa przedstawiają sytuację w obliczu planowanego strajku nauczycieli [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj w Urzędzie Miasta obyło się spotkanie z dyrektorami szkół i przedszkoli dla, których organem prowadzącym jest Miasto Bełchatów. Tak jak informowaliśmy wczoraj, urzędnicy pochylili się nad tematem planowanego na 8 kwietnia nauczycielskiego strajku. Wiele wskazuje na to, że do protestu na ogromną skalę jednak dojdzie, a to oznacza kłopoty zarówno z przeprowadzeniem egzaminów ośmioklasistów jak i bieżącą pracą placówek - nauczaniem i opieką nad najmłodszymi. Jaki pomysł na kryzysową sytuację ma magistrat?

Jeśli do protestu dojdzie, to pewne jest jedno – w szkołach i przedszkolach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, bo nie będzie komu je prowadzić. Tak jak podawaliśmy już wczoraj (artykuł: To już pewne! Szkoły i przedszkola z Bełchatowa i powiatu rozpoczną strajk. Zajęć nie będzie, co z uczniami i podopiecznymi?) zgodnie z wolą nauczycieli wyrażoną w referendum we wszystkich bełchatowskich podstawówkach i większości przedszkoli akcja protestacyjna ma się odbyć.

Jak poinformowała nas Elwira Antońska, są w Bełchatowie szkoły, w których ponad 90 procent pracowników odpowiedziało się za strajkiem, tak jest na przykład w SP nr 1, w innych odsetek, którzy są „za” jest również bardzo wysoki – oscylujący od 60 do 80 procent. Wyniki referendum nie są oczywiście jednoznaczne z tym co się może wydarzyć w momencie, kiedy strajk ruszy. Nie wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty muszą bowiem wziąć czynny udział w akcji, mimo że wyrazili dla niej swoją aprobatę przy urnach, ale... Ci, którzy się na to zdecydują przyjdą do szkół i przedszkoli, ale nie będą świadczyć pracy, co dla uczniów oznacza brak lekcji. A co to oznacza dla rodziców? Jak zapowiada Łukasz Politański, wiceprezydent ds oświaty – wszyscy mają mieć zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo na zajęciach świetlicowych.

Szczegóły w materiale video załączonym poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE