Reklama

Łatwiej dojedziemy do Kleszczowa. Drogowcy mają dobre wiadomości dla kierowców!

Opublikowano:
Autor:

Łatwiej dojedziemy do Kleszczowa. Drogowcy mają dobre wiadomości dla kierowców! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończyły się prace remontowe na gminnej obwodnicy Kleszczowa w pobliżu Czyżowa. Odcinek drogi był zamknięty od kilkunastu miesięcy. Powodem była ogromna dziura, która powstała na środku jezdni. Koszt remontu to blisko 3,5 mln zł. Obwodnica jest już przejezdna dla kierowców.

Odcinek obwodnicy gminy Kleszczów w okolicach Czyżowa, został wyłączony z ruchu w listopadzie 2018 roku. Na drodze powstała ogromna dziura o szerokości ponad 2 metrów i tak głęboka, że zmieściłoby się do niej auto osobowe. Gmina Kleszczów w przetargu wyłoniła firmę, która zajęła się naprawą uszkodzonej jezdni. Sporym zaskoczeniem był ogromny koszt – dokładnie 3,43 mln zł.

- Przypomnijmy, że uszkodzenia nawierzchni wystąpiły w miejscu, gdzie pod drogą przebiega kanał, odprowadzający do Widawki wodę z systemu odwodnienia KWB Bełchatów. Po przygotowaniu projektu prac naprawczych gmina ogłosiła przetarg na naprawę przepustu i uszkodzonej drogi – mówi Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Kleszczów.

Prace na obwodnicy Kleszczowa rozpoczęły się na początku roku. Oprócz rozbiórki starej konstrukcji, zakres prac objął m.in. wykonanie robót ziemnych i montażu segmentowych ścian oporowych w celu odprowadzenia inną trasą wody, która dotychczas płynęła w obrębie starego kanału, postawienie żelbetowych fundamentów nowego przepustu i jego montaż, a także ponowne przekierowanie wody do odbudowanego kanału. Na samym końcu robót odtworzono fragment drogi i ścieżki rowerowej. Ponieważ prace dotyczyły fragmentu kanału odwadniającego odkrywkową kopalnię węgla brunatnego prowadzone były w uzgodnieniu ze służbami KWB Bełchatów.

Gmina poinformowała właśnie, że prace ostatecznie zakończyły się i obwodnica jest już przejezdna dla kierowców. Przypomnijmy, że ten fragment gminnej obwodnicy został oddany do użytku całkiem niedawno, bo w 2012 roku. Budowa blisko 6 kilometrowego odcinka obwodnicy kosztowała 35 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE