Reklama

Kwiaty pod pomnikiem, msza i zawody strzeleckie. Tak właśnie uczczą pamięć powstańców styczniowych

Opublikowano:
Autor:

Kwiaty pod pomnikiem, msza i zawody strzeleckie. Tak właśnie uczczą pamięć powstańców styczniowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejskie obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbędą się już 26 stycznia w Grocholicach. Zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem powstańców, odprawiona będzie msza, a podczas jej trwania można będzie także zobaczyć występ słowno-muzyczny upamiętniający to wydarzenie.

Miejskie obchody rocznicy powstania styczniowego, jak co roku, odbędą się w Grocholicach. O godz. 10 w parafii pw. Wszystkich Świętych rozpocznie się msza święta w intencji powstańców. W świątyni wystąpią również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wspominać będą wydarzenia ze stycznia 1863 roku.

Zaraz po mszy świętej (godz. 11.15) zaplanowano uroczysty przemarsz na cmentarz w Grocholicach (ul. Wojska Polskiego), gdzie mieszkańcy złożą kwiaty przy pomniku Powstańców Styczniowych. Dodatkowo, ich pamięć zostanie uczczona minutą ciszy.

Natomiast, 25 stycznia o godzinie 9:00 bełchatowianie będą mieli szansę wziąć udział w zawodach strzeleckich - "O szablę Józefa Turczynowicza", które zorganizuje już po raz szósty przez Sekcja Strzelectwa Sportowego "Iglica". Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe - dzieci, młodzież, dorośli oraz open. Każdy ze startujących będzie mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach: przy pomocy karabinu lub pistoletu pneumatycznego. Turniej odbędzie się na strzelnicy „Iglica” przy ul. Czyżewskiego 7 (budynek PGM-u).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE