Reklama

Reklama

Kwesty na cmentarzach

Opublikowano: wt, 31 paź 2017 11:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa tradycyjnie przygotowuje się do kwesty jaka zostanie przeprowadzona na bełchatowskich cmentarzach 1 i 2 listopada. Zebrane pieniądze już od blisko piętnastu lat przeznaczane są na odrestaurowanie zabytkowych nagrobków, krzyży i pomników zasłużonych bełchatowian. Swoją kwestę przeprowadzą również harcerze.

Reklama

Za datki z dotychczasowych kwest udało się odrestaurować ponad trzydzieści krzyży i nagrobków zarówno w Bełchatowie, jak na dwóch cmentarzach w Grocholicach. Stowarzyszenie otacza troską nagrobki, którymi nikt się nie opiekuje.

W tym roku w dniu Wszystkich Świętych datki będą zbierane w godzinach od 9.00 do 16.00 zarówno na cmentarzu przy Włókniarzy jak i na Wojska Polskiego.

- Kwestować będą nie tylko członkowie naszego Stowarzyszenia, ale również znane osobistości, łącznie do współpracy zgłosiło się ich dwudziestu – mówi Aleksander Frączkowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa

Każdy kto wesprze zbiórkę tradycyjnie może liczyć na egzemplarz Biuletynu wydawanego przez Stowarzyszenie i naklejkę.

- Bełchatowianie wielokrotnie wykazywali się niezwykłą hojnością i sądzę, że przez tak wiele lat przyzwyczaili się do widoku wolontariuszy z puszkami. Każdy wie, w jakim celu zbieramy pieniądze i ludzie chętnie wrzucają datki do puszek. Niezmiennie zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę i w tym roku – zaprasza Aleksander Frączkowski.

W dniu Wszystkich Świętych akcję „Znicz” pod cmentarzem będą także prowadzić bełchatowscy harcerze z 7 Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Kora”.

- Wzorem lat ubiegłych harcerze będę sprzedawać znicze przy cmentarzu, nasze stoiska będą usytuowane na parkingach od ulicy Włókniarz i Lipowej – informuje Marta Gołębiowska ze szczepu „Kora”

Pieniądze jakie uda się zebrać przeznaczone zostaną na organizację letniego obozu dla harcerzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.