Reklama

Kwesta na bełchatowskim cmentarzu

Opublikowano:
Autor:

Kwesta na bełchatowskim cmentarzu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz siedemnasty na bełchatowskich cmentarzach zbierane będą datki, przeznaczone na akcję "Ratujmy Zabytki Naszych Nekropolii". Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa, które co roku, przy okazji Święta Zmarłych organizuje kwestowanie. W tym roku cel będzie jednak nieco inny.

Z informacji uzyskanych od Marka Tokarka wynika, że kwestowanie rozpocznie się w piątek, 1 listopada i potrwa do soboty lub niedzieli, w zależności od decyzji organizatorów. Wolontariuszy spotkamy na cmentarzach w godzinach 09:00 – 16:00.

Do tej pory, pieniądze ze zbiórek przeznaczane były na odnowę zabytkowych grobów na bełchatowskim cmentarzu przy al. Włókniarzy. Dzięki zebranym w ubiegłych latach pieniądzom, udało się już odnowić kilkadziesiąt starych nagrobków, ważnych dla historii naszego miasta. Tegoroczna kwesta, ma jednak na celu renowację cmentarza ewangelickiego, który mieści się przy ul. Kątnej.

- Będziemy zbierać przede wszystkim na pomnik na cmentarzu ewangelickim. Prace będą poświęcone Hellwigom [...] odsłonięcie prac planujemy na sierpień 2020, przy okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej – mówi Marek Tokarek ze Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE